Люди

На Прикарпаття переїхало 80 підприємств – є нові робочі місця

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

На Прикарпаття переїхало приблизно 80 підприємств, що були змушені рятувати обладнання та працівників від ракетних обстрілів.

Про це йшлося під час пресконференції регіонального відділення Асоціації міст України у вівторок, 5 липня, пише Репортер.

За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрія Стефанчука релокований бізнес нині прийняли 15 прикарпатських громад.

Унаслідок війни, найбільших руйнувань зазнають промислові регіони України – зокрема це Маріуполь, оскільки зруйновано найбільші металургійні комбінати, багато підприємств Києва, Чернігова, Сум, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва та інших міст, – Сьогодні основне завдання громад – стати добрими партнерами як для вже діючого бізнесу, так і для вимушено релокованих підприємств. Їхня адаптація в нових умовах має бути швидкою та максимально ефективною, а проблема зміни логістики й пошуку нових ринків збуту, фахівців та робочої сили – спільною.

50 представників малого і середнього бізнесу переїхали в Івано-Франківську громаду.

Місто та економіка мають працювати на повну силу. Особливо в умовах війни. Завдання тилу – забезпечити надходження до бюджетів, забезпечити людей роботою. Тому Івано-Франківськ радо зустрічає бізнеси з інших міст. Стараємося запропонувати варіанти для підприємців, що були змушені покинути свої домівки, – сказав міський голова Руслан Марцінків.

Фінансовий директор Запорізького заводу кольорових металів, релокованого в Івано-Франківськ, Євген Бойко розповідає, що підприємство є провідним виробником електричного кабелю з міді в Україні:

За обсягами експорту мідного кабелю підприємство є лідером в Україні з 2019 року. Основний ринок збуту – це ЄС. Нашу продукцію використовували для реконструкції опери в Будапешті, аеропорту в Ризі. Під час пандемії завдяки швидкому виконанню замовлень наш кабель широко використовували в Німеччині для будівництва нових лікарень. На сьогодні, ми частково релокували виробничі потужності в Івано-Франківськ. Створюємо 300-350 робочих місць, середня заробітна плата 15000-20000 грн. на місяць.

Читайте також: З життя волонтера. Як Іван Крисанов у Маріуполі вижив та допомагає людям у Франківську

У Надвірну переїхало підприємство, яке спеціалізується на пошитті військового одягу. На підприємстві усе шиють в піксельному принті Збройних сил України: плитоноски, вологозахисні костюми, рюкзаки та форму на літо. Усі ці вироби проходять тестування.

В Богородчанській громаді працює релоковане підприємство «Енергооблік». Підприємство є розробником і виробником приладів для обліку енергоносіїв, його було створено в 1997 році в Харкові. Нині фактично розпочинають все з нуля, приймають на роботу переселенців і місцевих жителів, планують невдовзі створити приблизно 40 робочих місць.

Меблі для своїх. Як Франківськ прийняв столярів із Краматорська (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.