Люди Статті

Економити просто. Як франківцям не переплачувати за комуналку (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Якщо раніше на комунальних послугах економили здебільшого пенсіонери, то нині цим переймаються майже усі. А можна не лише перейматися…

Місто хоче заощадити

У вівторок, 30 жовтня, під час оперативної наради керівниця франківського міського управління економічного та інтеграційного розвитку Надія Кромкач повідомила:

«У 2018 році комунальним установам вдалося зекономити на електроенергії та гарячій воді. Проте є перевищення лімітів використання газу й теплової енергії».

Водночас чиновниця повідомила, що в місті активно впроваджують заходи з енергетичної модернізації. У бюджетних закладах роблять теплоізоляцію стін, цоколів, дахів, а також замінюють старі вікна та двері.

Наприклад, у рамках програми сталого енергетичного розвитку в шести дитсадках та навчально-реабілітаційному центрі на вулиці Хоткевича відремонтували систему опалення та встановили індивідуальні теп­лові пункти. Загалом за цією програмою вдалося замінити 527 вікон і 76 дверей.

До теми: Для економії потрібні кредити. Як у Франківську витрачають мільйони з Європи

Поза програмою вдалося капітально відремонтувати та замінити вікна у двох школах та нав­чально-реабілітаційному центрі на вулиці Військових Ветеранів. Загалом – 118 вікон і 76 дверей. Крім того, капітально відремонтували системи опалення в одній школі та двох дитсадках.

Різнопланові роботи провели у медзакладах, закладах культури і соцзахисту. Так, у перинатальному центрі замінили вікна в гінекологічному корпусі, а лампочки-жарівки поміняли на енергоощадні.

Словом, місто намагається зменшити витрати енергії.

Прості поради на щодень

Місто містом, але більшості його мешканців власні платіжки «ближчі до тіла». Адже після підвищення ціни на газ зростуть тарифи на опалення, а там і решта поповзе догори. Однак, якщо розпоряджатися ресурсами правильно, то на комунальних послугах можна зекономити до 30 %.

Наприклад, на воду точно треба лічильник, якщо ще не поставили, бо без нього заплатите утричі більше. Крім того, щоб зекономити, про ванну краще забути. П’ятихвилинний душ – це 50 літрів води, а наповнити ванну – 200 л. Добре привчити себе вимикати воду під час гоління і чищення зубів.

Дуже просто наповнити водою літрову пляшку і покласти її у зливний бачок. Вона не спливатиме й витіснятиме літр води, а стандартний об’єм бачка – 6-8 літрів. Ви навряд відчуєте різницю ефективності зливу, але щоразу буде на літр менше. А в кого руки на місці, то можна просто відрегулювати бачок.

До теми: Економити допоможуть звички. У Франківську провели тренінг з енергоефективності (ФОТО)

На крани варто встановити аератори, які ще називають «мінімайзерами потоку». Без зниження тиску струменя в крані «мінімайзери» зменшують від 15 до 30 % об’єму води, що витікає з відкритого крану.

Посудомийні та пральні машини краще купувати енерго­ощадного класу А. Якщо при використанні завантажувати їх повністю, то можна заощадити до 600 літрів води на тиждень.

Електроенергію можна почати економити, замінивши звичайні лампочки на енергоощадні. Вони міцніші, надійніші, працюють довше і не псуються від частих перемикань. Економія може сягати 50-80 %.

Якщо у вас стоїть електроплита, то при готуванні їжі каструлю треба накривати кришкою. Смішно? А от не всім, іноді варто нагадувати. А ще конфорка має відповідати розмірам того, що вона гріє. Ставити мале на велику – не надто логічно і таки дорого. І в чайнику треба гріти рівно стільки води, скільки необхідно саме зараз. Це заощадить ще 10-30 % енергії.

Електроприлади, які зараз не працюють, варто вимикати з ро­зеток. Бо режим очікування – це орієнтовно 7-8 % від квитанції за електроенергію.

Холодильник краще поставити на кухні подалі від плити, нагрівача, колонки чи бойлера, батареї та прямих сонячних променів. Сучасна техніка для приготування їжі, наприклад, мультиварки, дають змогу готувати 2-3 страви водночас…

До теми:Зима тягнеться до гаманця: які рахунки за тепло чекають франківців та як зекономити

Хочете провітрити квартиру? Робіть це інтенсивно, тобто повністю відкривайте вікно, але не надовго.

Пам’ятайте, якщо батарею закриває штора, то 3-4 % тепла губиться. За батареєю можна поставити тепловий екран із фольги – 12 % тепла повертатиметься у квартиру. Пофарбуйте батареї у темний колір, тоді вони будуть випромінювати на 8 % тепла більше, ніж білі.

Щодо економії газу варто знати, що полум’я пальника на плиті не має виходити за межі дна каструлі, сковороди, чайника. Економія – 50 % і більше. До перевитрат газу на 50 % призводить деформоване дно посуду. Найкраще використовувати каструлі з нержавіючої сталі з полірованим дном, особливо з шаром міді або алюмінію.

На плиту можна встановити прокладки з алюмінієвої фольги під пальник. В цьому випадку плита не так гріється і забруднюється, а газ використовується економніше. А дверцята духовки повинні щільно прилягати до корпусу плити й не випускати розжарене повітря.

Економити просто. Голов­не – виробити в себе правильні звички.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.