Люди Статті

Джон Маккейн – людина тижня за версією «Репортера»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає американського політика, сенатора Джона Маккейна.

Завзятий республіканець і один із найбільших лобістів України мимоволі потрапив до новин Франківська – міська рада прийняла рішення назвати одну з вулиць у садовому товаристві «За мир» іменем Джона Маккейна.

Джон Маккейн
Джон Маккейн

На сесії міськради минулої п’ятниці, 14 грудня, депутати підтримали пропозиції перейменувати окремі вулиці у Франківську. До речі, перед цим не було жодних обговорень. Усе вносили з голосу і голосували без вагань.

Так, вулицю Мельничука перейменували на Левка Лук’яненка, а Товарну – на вулицю Фотія Володимирського. Гарбарська тепер носитиме ім’я Софрона Мудрого. Сквер на вулиці Грюнвальдській матиме назву 100-річчя ЗУНР.

Назвати одну з вулиць садового товариства «За мир» на честь покійного американського сенатора Джона Маккейна запропонував депутат Андрій Грималюк. Його підтримали 33 колеги.

До теми: Юрій Филюк – людина тижня за версією «Репортера»

Це вже не вперше українці відзначають Маккейна. У грудні 2016 року Петро Порошенко особисто вручив йому Орден Свободи. Тоді цю нагороду також отримав колишній прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер і ще кілька діячів.

Джон Маккейн і справді активно підтримував українців. Після побиття студентів Євромайдану у грудні 2013 року він приїхав до Києва, відвідав наметове містечко й виступив перед мітингувальниками разом із сенатором-демократом Крісом Мерфі.

За даними опитування Інституту світової політики, на початку 2015 року Маккейн посів третє місце у списку найкращих лобістів України у світі. Він відкрито критикував Барака Обаму за недостатню увагу до українського питання.

У серпні цього року сенатор помер від злоякісної пухлини головного мозку. На його честь хотіли назвати вулицю у Києві та Львові. Але поки там вагалися, Франківськ справився вже. Воно ніби й незле – чоловік був другом України, тож нашого міста – теж, зокрема садового товариства «За мир». Але трохи бентежить локація вулиці, правда? Сподіваємось, у сенатора з почуттям гумору все було нормально…

До теми: Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

З інтенсивною забудовою міста залишається тільки очікувати на появу нових оригінальних назв. Якщо батьки називають дітей Яромир, Ар’яна, Розалія чи Платон, то чому б тим дітям не жити на Джона Маккейна у пристойному садовому товаристві?

Ще в 1992 році у Львові з’явилася вулиця Джорджа Вашингтона. Також у Львові, як і у Франківську, є вулиця президента Чечні Джохара Дудаєва. А торік у Києві Тверську перейменували на честь польського діяча Єжи Ґедройця.

В активну фазу декомунізації у 2016 році фантазія деяких міських рад вражала. Так, у Костянтинівці замість вулиці Котовського з’явилася Шанхайська, а у Дніпрі Цюрюпинський провулок замінили на Весняних конвалій.

На Закарпатті, в селі Калини Тячівського району, вулицю Леніна перейменували на Джона Леннона, а в селі Минай, біля Ужгорода, площа Жовтнева стала Енді Воргола.

Тож нашим чиновникам є з кого брати приклад і куди розігнатися. Аби лиш здоровий глузд при цьому не втрачали.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.