Люди Статті

Руслан Марцінків – людина тижня за версією “Репортера”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Цього тижня «Репортер» відзначає міського голову Івано-Франківська – за самовпевненість і відвертий тролінг Facebook-громади міста. У вівторок, 13 листопада, він оприлюднив у мережі фото у светрику з хештегом #міст_буде. Мовляв, най там хоч що говорять, а я собі своє роблю. Непогана життєва позиція, лиш не на виборній посаді.

Припускаємо, що оце #міст_буде – це креативна скорочена версія девізу «Собаки гавкають, караван іде». Саме ним останнім часом часто відповідає команда мера і він сам на критичні зауваження щодо будівництва нового мосту через Бистрицю.

А светрик – то не перший такий випад Марцінківа. Минулого року, теж у листопаді, міський голова хизувався першим своїм здобутком – светром із написом #все_буде_бруківка. Так виглядає, що це така щорічна традиція, ймовірно прив’язана до його дня народження – 22 листопада.

Після того, як вартість мосту зросла на 58 мільйонів, франківці почали звертати все більше уваги на будівництво, аби міські гроші марно не заливали в бетон. Зокрема, активісти нарікають на конструкцію мосту та його ширину лише у дві смуги, без смуг для громадського транспорту і велодоріжок.

Читайте: Відеоблогер Ігор Пустовіт став людиною тижня за версією “Репортера”

А найбільше наразі усіх хвилює транспортна розв’язка. Адже, якщо її не продумати, то замість розвантажити вулиці Набережну та Галицьку, новий міст їх просто паралізує. Особливо на кільці між мостом і «Пакко», яке й нині в час пік не проїхати.

Люди обурюються й через те, що не було громадських обговорень чи хоча б презентації проекту до початку будівництва, і досі у вільному доступі немає жодної візуалізації – навіть паспорту робіт на будівельному паркані.

Тож активісти склали відкритого листа до мера з вимогами щодо Галицького мосту – наполягають на перегляді рішень щодо влаштування з’їздів з нього. Також вимагають широкого громадського обговорення транспортної схеми цього вузла з професійною громадськістю та зацікавленими франківцями.

Читайте: Патрульний Віталій Смолій став людиною тижня за версією “Репортера”

За тиждень листа підписали 167 людей. Серед них член виконкому Вадим Войтик, директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар, начальник відділу дорожньої інфраструктури при департаменті житлової, комунальної політики та благоустрою Мирослав Федорків. А ще – інженери, програмісти, архітектори, журналісти, викладачі та депутати. Виглядає, що, крім мера та начальника УКБ, тих документів і проекту не бачив ніхто.

Врешті, цього ж вівторка мер таки повідомив про велику прес-конференцію на будівництві нового мосту в Пасічну. За його словами, управління капітального будівництва міськвиконкому підготує стенди для презентації. Також Марцінків обіцяє запросити керівника «Мостобудівельного загону-112», який виграв тендер, Сергія Порожнюка.

Читайте: Таня Малярчук – людина тижня за версією “Репортера”

«Будемо раді бачити усіх небайдужих до долі проекту, які зараз смакують тему мосту та розв’язки в мережі. Попередньо плануємо таку зустріч наступного вівторка», – повідомив Руслан Марцінків.

Лиш от формат прес-конференції не передбачає обговорення. Максимум – запитання-відповіді. Та й тягнуть усіх на міст хіба для того, щоб поскоріш завершити – у дощ чи в сніг довго не подискутуєш.

Те, що міст буде, сумніватися не доводиться. Ніхто, до речі, й не сумнівається. Але який? Чи буде він корисним і ефективним та у скільки мільйонів таки обійдеться, наразі не відомо. А це вам не на светр хештег приліпити.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.