Люди

Директори франківських шкіл радилися як реформувати українську освіту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 27 листопада, в Івано-Франківську, в школі №24 відбулася нарад директорів шкіл щодо концепції розвитку освіти на 2015-2025 роки.
Як відомо, сама концепція уже розроблена і зараз вона опублікована на сайті МОНу у розділі «Громадське обговорення». Тож поки вона не стала офіційним документом освітяни мають можливість вносити до неї свої зауваження та пропозиції.
Як зазначила начальник міського управління освіти Наталя Микула, важливо, що в цій концепції наголошено про ставлення до фінансування освіти.

«Ставлення має бути змінено, ідеться про ставлення влади до освіти, як до другорядної галузі, а не як до інвестиційної, – каже вона. – От на наступний рік наш бюджет на 40 млн. менший, ніж того ми потребуємо. Дайте нам гроші і освіта не буде просити у батьків».

Також нова школа має бути 12-ти класною. Додатковий рік буде у початковій школі, а не у старших класах, як це було при попередній реформі. Сама структура класів теж ділиться: 1-6 – це буде початкова школа, 7-9 – школа ІІ ступеня і 10-12 – школа ІІІ ступеня. У школу ІІІ ступеня діти будуть переводитися за результатами ЗНО і очевидно, що не всі туди потраплять.

«Тож наш чекає серйозна реорганізація шкіл міста і, можливо, буде скорочення кадрів», – пояснила Микула.

Також обов’язковою стає мінімальна кількість знань з військової та медичної підготовки, так що освітянами доведеться переглянути своє ставлення до цих предметів.
Ідеться і про легімітизацію приватних садків і про повернення приміщень колишніх садків освіті. А також про перевірку знань вчителів. Передбачено, що з вчителями будуть укладати 5-ти річні контракти, директора вибиратимуть на конкурсній основі. Саме ж управління освіти мають бути перетворені у сервісні центри.
У директорів були свої думки щодо плюсів і мінусів концепції. Але оскільки прості виступи дають мало результатів, було вирішено, що повинна бути створена робоча група, яка проаналізує концепцію, зробить свої зауваження і пропозиції, а потім все це відправлять на розгляд Міністерства освіти.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.