Мандрівник, журналіст і письменник Богдан Логвиненко презентував у Франківську щоденник подорожей Південно-Східною Азією “Перехожі“. Модерував зустріч Тарас Прохасько.
“Перехожі” з’явилися із Facebook-записів подорожі автостопом з Києва до Лісабону 1,5 роки тому.
“Мені хотілося записати історії звичайних людей – водіїв вантажівок, поліцейських, тих, кого зустрічаєш на вулиці, – говорить Логвиненко. – Мене довго гнітив той факт, що в медіапросторі мало таких простих людей. З цього і виник такий формат блогу. Тут немає брудних деталей чи особистих подробиць, які можна було б дорого продати для всеукраїнських медіа”.
До книжки про Південно-Східно Азію “Перехожі” увійшли короткі історії про тих, кого автор зустрічає під час своєї подорожі Таїландом, Лаосом, В’єтнамом, Малайзією та Сингапуром.
Всі люди, про яких йдеться в книжці, самі вийшли на контакт з автором. Тому Логвиненко зазначає, що це швидше документалістика, ніж журналістське інтерв’ю. Він розповідає, що найважливішим у подорожах було не знання мови, а бажання порозумітися.
“Одна з ідей книжки, що кожна подорож є персональною, – додає Логаиненко. – Тут немає жодних порад. Подорожі – це завжди ваш особистий досвід і я не хотів би створювати рамки, якими б я вас обмежував”.
“Тут корінні мешканці і туристи, індійські студенти і в’єтнамські мільйонери, типові таксисти і нетипові власники кафе, – йдеться в описі книжки. – Усі, чиїми очима дивиться мандрівник, усі, чиїми вухами він слухає. Ті, ким захоплюється, ті, кому дивується, ті, яких не розуміє. Ті, які його обдаровують — і, може, він сам не знає, хто більше: старий дисидент, який дає цінні поради про життя, чи десятирічний хлопчик, що не боїться розповідати про свої мрії…”
На завершення презентації Богдан показав відео його нового медіа-проекту Ukraїner про німця Мішеля, який вже 13 років розводить буйволів на Закарпатті.
“Коли я подорожував Південно-Східною Азією я хотів ділитися Україною з іноземцями, але мені дуже не вистачало таких посилань, – пояснює Логвиненко. – І ми зробили проект Ukraїner про простих людей, які займаються конкретною справою і це може бути цікавим усьому світу”.
Comments are closed.