Культура

На Прикарпатті ліжникарству дають нове дихання (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Гуцульські ковдри з нефарбованої вовни називаються ліжниками і їх виробляли гуцули стільки часу, скільки себе пам’ятають.

Виробництво ліжників також прив’язане до гірських рік, на яких гуцули будували дерев’яні «ванни» саме для відмочування, «валяння» ліжників – валила. Це робилося для того, щоб проміжки між нитками у ліжнику звузилися, стали щільнішими. Після валила ліжник не тільки збігається але й розпушується природним способом, розповідають на сторінці 52 Carpathian Lifestyle Experiences, пише Репортер.

Яворів Косівського району відомий саме ліжникарством. Світлана Павлюк одна з небагатьох майстринь ліжникарства, котра готова давати майстеркласи ремесла. Це тому, що окрім любові до ткацтва має ще одну сродну справу – спілкування з людьми.

Яворівська родина Павлюків, чесання вовни й ліжникарство для яких є основною економічною діяльністю, створила своє валило що дозволяє обробляти одночасно десять-п’ятнадцять ліжників. А ще валило, працюючи за принципом потужного джакузі, є ексклюзивною можливістю для екстремального оздоровлення та незабутніх вражень у гірській воді під високим водяним тиском для гостей її садиби.

Читайте також:

Дідова хатчина. Як перетворити гуцульське обійстя на мистецьку резиденцію (ФОТО)

Також будете в Яворові не забудьте завітати до Дідова хатчина, а після – на екскурсію в Косів до майстерні Ґушка, що є новим диханням яворівського ліжникарського промислу.

Соціальне підприємство команди молодих людей яке підіймає престиж ткацтва, забезпечує роботою молодих яворівських ткаль і тримає при житті цю п’ятсотлітню традицію.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.