Культура

Абетка Івано-Франківська. Літера О – міське озеро

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Репортер» продовжує публікувати Івано-Франківську абетку. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну презентація пройшла майже непоміченою. На полиці книгарень видання теж не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода ж, адже абетка гідна, аби її побачили читачі… Літера «О» – це міське озеро, пише краєзнавець Іван Бондарев.

Абетка Івано-Франківська. Літера О – міське озеро

Якби ми писали про Тернопіль, то літеру «О» сміливо можна було ставити першою, адже тамтешнє озеро є, напевно, найцікавішою місцевою принадою. Франківська водойма значно скромніша, але теж гарна.

Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера Н – нафта, тобто ІФНТУНГ

Без сумніву, озеро – це одне з найпопулярніших місць у місті. Якби ще не забудова довкола, правда? І найздоровіших. Тут грають у пляжний волейбол, влаштовують змагання з риболовлі, катаються на скейтах, тягають гирі, накручують кола бігуни й роверисти. Тим більш, що не так давно облаштували зручні бігові доріжки, які так і манять зайнятися легкою атлетикою.

До речі, одразу хочемо перепросити за «проїзд». У тексті абетки вказано, що діаметр озера становить рівно три кілометри. Звісно, мався на увазі периметр. Будь ласка, суворо не судить.

Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера Ї – це пісня «Їжачок»

Більше про історію головного озера Івано-Франківська (і не тільки його), можна прочитати тут:

Не лише Бистрицями… Кожне озеро Станиславова має свою історію (ФОТО)

Іван Бондарев

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.