Культура

Абетка Івано-Франківська. Літера Н – нафта, тобто ІФНТУНГ

Google+PinterestLinkedInTumblr

Отже, «Репортер» продовжує публікувати Івано-Франківську абетку. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну презентація пройшла майже непоміченою. На полиці книгарень видання теж не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода ж, адже абетка гідна, аби її побачили читачі… Літера «Н» –  це нафта, тобто ІФНТУНГ – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, пише краєзнавець Іван Бондарев.

Абетка Івано-Франківська. Літера Н – нафта, тобто ІФНТУНГ

Цей університет вирізняється на тлі інших вишів міста. Насамперед тим, що аналогів йому в Україні немає. Юристів, економістів, усіляких менеджерів вчать будь-де, а суворих операторів морських бурових платформ, будівничих газопроводів чи проєктантів нафтобаз готують лише у Франківську.

Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера М – це мармуляда

ІФНТУНГ займає величезну територію, має окреме студентське містечко, де всі корпуси стоять близько один від одного, є навіть свій басейн. Коли ще не було сфери ІТ, хлопці обирали нафтогазові спеціальності, де були високі зарплати. До речі, багато родовищ Сибіру розвідали та опрацювали випускники з Івано-Франківська.

А ще університет нафти і газу потрапив до десятки найкращих технічних вишів України за результатами 2022 року.

Іван Бондарев

Читайте: Абетка Івано-Франківська. Літера Л у нас означає – липи

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.