Кримінал Світ

Суд залишив Дмитра Міхальця на посаді начальника патрульної поліції Франківська

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У п’ятницю, 28 жовтня, в Івано-Франківському міському суді розглядали справу керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця.

14875425_1084078415032444_296949821_n

Адвокат Міхальця Ігор Кукушкін заявив, що нардеп Віктор Шевченко готовий взяти начальника патрульної поліції міста на поруки, однак прокурор був проти. Мовляв, таки треба заставу.

Врешті суд вирішив відпустити головного копа Франківська під особисте зобов’язання.

Після цього прокурор Богдан Бурак запропонував відсторонити Міхальця з посади.

“Ми виходили з максимального терміну досудового розслідування, тому пропонуємо саме два місяці, – каже прокурор. – Нам треба ще провести ряд слідчих дій”.

На це адвокат Міхальця сказав, що проти долучення до справи клопотання про відсторонення.

“Відсторонення від займаної посади – це для мене моральний удар. В мене є підтримка моїх людей, без них я не керівник, – каже Міхалець. – Працювати в поліції – мій єдиний дохід”.

Проте прокурор стояв на своєму.

“Існує ризик, – пояснює Бурак. – Підозрюваний Міхалець є начальником патрульної поліції міста, але ми беремо до уваги і особу потерпілого, який є водієм. Обидва працюють в одному приміщенні. Міхалець може впливати на патрульних поліцейських – таким чином тиснути на потерпілого. Також може бути певний вплив і на свідків. Відсторонення на час розслідування – так краще буде для всіх”.

Адвокат Кукушкін заявив, що підстав для відсторонення немає.

“Коли особа підозрюється – це ще не значить, що вона винна, – каже адвокат. – Від прокурора немає жодних об’єктивних даних про те, що Міхалець схиляв когось до надання інших показів, змушував до неправдивих свідчень. Наразі він не звільнений як працівник Національної поліції і ходити відстороненим від посади – тоді за що буде жити його сім’я?”.

Суддя знову пішов до нарадчої кімнати. Через 15 хвилин Роман Хоростіль оголосив ухвалу.

Суд вирішив відмовити у задоволенні клопотання прокуратури. Тож на час досудового розслідування та суду Дмитро Міхалець працюватиме у поліції.

Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.

До теми. Дмитро Міхалець: «Ми зрозуміли ще на початках – образ селфі-копів треба викорінювати».

Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».

Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.

12 вересня постанову на Чайковського таки скасували.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.