Кримінал Світ Фото

Нардеп Шевченко хоче взяти Міхальця на поруки, прокурор проти

Google+PinterestLinkedInTumblr

У п’ятницю, 28 жовтня, в Івано-Франківському міському суді почали розглядати справу керівника патрульної поліції міста Дмитра Міхальця.

14874957_1084078411699111_2068706062_n

Йдеться про конфлікт головного копа міста із атовцем. Міхальця звинувачують у перевищенні влади або службових повноважень, яке супроводжувалося насильством. Цей злочин передбачений частиною 2 статті 365 Кримінального кодексу України.

26 жовтня йому оголосили про підозру у вчиненні правопорушення, тепер суд має обрати міру запобіжного заходу.

На попередні засідання Міхалець не з’явився. Як повідомляла прес-служба патрульної поліції: він був у відрядженні. На сьогоднішнє засідання Міхалець прийшов. Було й чимало активістів та атовців, зокрема, Михайло Бойчук, більше відомий як Хімік.

14699722_1084078421699110_124225530_n

До теми. Прокуратура просить відсторонити Міхальця з посади і заставу 116 тис грн.

Справу розглядає слідчий суддя Роман Хоростіль. Перед початком засідання адвокат Ігор Кукушкін подав усне клопотання.

“У залі присутній народний депутат України Віктор Шевченко. Він згоден взяти підозрюваного на особисту поруку, – каже адвокат. – Я роз’яснив йому його права, порука також є мірою запобіжного заходу”.

Прокурор Богдан Бурак заперечив такий варіант запобіжного заходу.

“Зараз тут будуть говорити, що Міхалець має міцні соціальні зв’язки, він позитивно характеризується за місцем роботи, у нього вагітна дружина. Однак хочу зазначити, що я був присутній при повідомленні йому підозри, – говорить прокурор. – І після цього втрутився департамент: Міхальця відправили у відрядження. Це затягування строків розслідування. Його можуть відправити у точку “М” і встановити його місце знаходження буде неможливо”.

Він зазначив, що поважає нардепа, однак все ж вважає, що потрібно обрати іншу міру запобіжного заходу – заставу.

“Враховуючи його непогану зарплату він зможе внести таку суму застави”, – додав Бурак.

Прокурор пояснив, що керівництво може знову кудись відправити Міхальця.

“Після повідомлення підозри він поїхав у Київ, без попереджень, це може повторитись”, – вважає Богдан Бурак.

Захисник Дмитра Міхальця Ігор Кукушкін заперечив.

“Мій підзахисний не переховується від слідства та суду. Він належним чином повідомив прокурора та суддю, що їде у відрядження та просив перенести засідання, – сказав адвокат Кукушкін. – Це лише думка прокурора, що Міхалець може кудись поїхати чи нанести тілесні ушкодження комусь іншому. За півроку Міхалець заробив одну третю від суми застави, тому недоречно говорити, що він легко зможе внести такі гроші”.

Адвокат сказав, що може надати суду довідку про доходи свого підзахисного.

“Ми хочемо зрозуміти, чи докази по справі є, але сьогодні ми не з’ясовуємо, хто винний, – каже Кукушкін. – Я прошу мінімальну суму застави – 20 мінімальних заробітніх плат (29 тис грн), якщо все-таки не оберуть варіант особистої поруки народного депутата”.

Дмитро Міхалець сказав, що в патрульній поліції з перших днів її роботи. Наразі, додає, знімає квартиру в Івано-Франківську і має невеликий дохід.

“Прошу суд об’єктивно розглянути справу”, – звернувся Міхалець.

Нардеп Шевченко наголосив, що мешканці міста довіряють патрульній поліції і особисто її керівнику.

“Я особисто знайомий з Міхальцем і можу відповідати за його порядність і чесність, – каже він. – Ми як громада Франківська хочемо жити в Європі, тому маємо відповідно відноситись до патрульної поліції. А зараз ми можемо дати ляпаса їй, і розвернути цей потяг в іншу сторону”.

Оновлення. Суд відпустив головного копа Франківська під особисте зобов’язання.

Нагадаємо, 5 вересня атовець Іван Чайковський на вулиці Січових Стрільців в Івано-Франківську залишив авто поблизу будівлі Пенсійного фонду. До нього підійшли патрульні, попросили документи, сказали, що він порушив правила паркування. Чоловік пояснив, що припаркувався за дорожньою розміткою, а нового знаку не помітив. Представився інвалідом АТО і просив не складати на нього постанову та відпустити. Однак копи папір написали.

До теми. Дмитро Міхалець: «Ми зрозуміли ще на початках – образ селфі-копів треба викорінювати».

Згодом, переглянувши постанову, чоловік виявив, що патрульні вписали не той знак. І наступного дня поїхав до поліції вирішувати питання з керівником патрульних – Дмитром Міхальцем. Після того Чайковський звинуватив Міхальця у брутальному побитті з киданням на підлогу, а той запевнив, що «взяв скаржника під руку, щоб провести, та з його боку був спротив і ескалація конфлікту».

Потім Чайковський написав заяву в прокуратуру, скликали цілу прес-конференцію, на якій висловилися всі. Попри розмови й дискусії, учасники конфлікту руки так і не потиснули. Зустріч завершилася на високих тонах.

12 вересня постанову на Чайковського таки скасували.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.