Кримінал Світ Фото

Суд скасував другу постанову, за якою Роман Струц “чинив злісну непокору міліції” ще у 2010 році

Google+PinterestLinkedInTumblr

Суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Микола Кавацюк визнав незаконною постанову Тисменицького районного суду від 1 квітня 2010 року, згідно з якою Роман Струц того дня нібито чинив “злісну непокору працівникам міліції”, хоча затримали іванофранківця ще 31 березня і з того дня з міськвідділу на вулиці Бельведерській він не виходив.

До теми. На речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

IMG_3335

Нагадаємо, Струца звинувачують у вбивстві валютника ще у 2010-му. За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні цього року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

“Йдеться про адмінправопорушення, за яким Романа Струца його притягують до адмінвідповідальності у вигляді штрафу, за злісну непокору міліції, – каже адвокат Володимир Соботник. – Ми оскаржили постанову, у документі пояснюють, що у діях Струца відсудні ознаки адмінправопорушення”.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства.

Штраф за злісну непокору міліції Струцу виписали 31 березня та 1 квітня 2010 року. Вперше – на вулиці Вовчинецькій у Франківську, вдруге – в селі Загвіздя Тисменицького району.

“На той час мене вже тримали у відділку міліції”, – пояснив обвинувачений та додав, що затримали його близько 17:00 31 березня і він не чинив опору працівникам міліції. Це у суді раніше підтвердив його товариш Станіслав Зарицький, який бачив затримання Романа.

Першу постанову апеляційний суд скасував раніше.

За матеріалами другої, Струца нібито затримали 1 квітня 2010 року о 12:30 на вулиці Липовій у селі Загвіздя, бо той “ображав працівників міліції нецензурними словами, на зауваження не реагував, шарпав за одяг, чим вчинив злісну непокору законній вимозі працівників міліції”.

До теми. Струц і вбивство валютника. Прокурор просить 8 років з конфіскацією, адвокат – виправдувального вироку.

Нагадаємо, це перший випадок в області, коли y справі – сyд присяжних*.

IMG_3901

Завершальне засідання – 22 грудня о 13:00.

Цікаво, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца. Як слідчі спрацювали вдруге, визначить лише суд.

IMG_3903

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

*Суд присяжних – одна з форм реалізації судової влади безпосередньо громадянами. Прийняття присяжними вирішального рішення або вироку здійснюється без участі професійного судді або суддів.

IMG_3904

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.