Кримінал Світ Фото

Струц і вбивство валютника. Прокурор просить 8 років з конфіскацією, адвокат – виправдувального вироку

Google+PinterestLinkedInTumblr

Відео з суду – внизу публікації.

У вівторок, 17 листопада, у Івано-Франківському міському суді провели судові дебати у справі 26-річного Романа Струца, якого звинувачують у вбивстві валютника ще у 2010-му. За цей злочин франківець відсидів більше п’яти років у СІЗО, без вироку. Він писав у Генпрокуратуру про те, що не вбивав, що міліціонери катували його у відділку, що на його одязі з’явилась кров вбитого, а потім загадково зникла. Лише у червні цього року його, нарешті, відпустили під домашній арешт.

До теми. П’ять років за… Роман Струц звинувачує міліцію у підроблених доказах по справі вбивства.

IMG_3889

Нині прокурор Мар’ян Доскоч вимагав для Романа Струца вісім років позбавлення волі з конфіскацією майна. Раніше, наголосимо, у справі був прокурор Денис Свірідов, а Доскоч долучився лише на минулому засіданні – 16 листопада.

IMG_3890

Доскоч просив судові дебати перенести, та суддя Іннеса Болюк наполягла на сьогоднішньому засіданні та просила не зривати процес, який вже на завершальному етапі.

Прокурор навів кілька доказів вини Струца. Перший – свідчення матері вбитого Руслана Макара, яка переконує, що вбивав саме Роман, другий – свідчення людей, які бачили двох чоловіків, які втікали з місця вбивства – хоча Романа вони і не впізнали, бо було темно.

Також прокурор навів факт, чому затримали саме Струца – 25 березня 2010 року у помешканні франківця Василя Гошовського знайшли значну суму у сейфі – згодом він сказав міліції, що гроші йому дав його друг Роман Струц.

Також прокурор сказав, що сестра вбитого впізнала купюру номіналом 50 євро серед грошей, знайдених у Гошовського, – мовляв, раніше ці гроші із пліснявою бачила у свого брата.

Прокурор наголосив, що у період з 17:07 до 20:02 у вечір вбивства у Струца був вимкнений телефон. На це Струц відповів – телефон старий, зв’язок зникав часто – не лише у цей день, а й у інші дні також.

Прокурор сказав, що між Гошовським та Струцом провели очну ставку, перший переконував, що гроші дав йому саме Струц. На це сам обвинувачений сказав:

“Коли у Гошовського проводили обшук, 25 січня, у нього вилучили двоє штанів. Перші віддали, а другі досі у міліції, – каже Роман. – Йому сказали, що теж його посадять, якщо заговорить. А штани віддадуть, лише коли завершиться розгляд моєї справи. Тому він мене і оговорює”.

Головним доказом прокурор назвав кров вбитого на одязі Романа Струца. Хоча, зазначимо, остання експертиза показала зовсім інше: на речових доказах – лише дірки. На одязі Струца, якого судять за вбивство валютника, київські експерти крові не знайшли.

Адвокат Володимир Соботник наголосив, що два дні вилучені речі Романа були невідомо де – міліціонери навіть у суді в один голос казали, що не пам’ятають, коли і кому везли одяг, а прізвище слідчого не пригадують.

До теми. Екс-міліціонер у суді заявив, що справжній вбивця валютника давно у Польщі.

Зазначимо, що це перша у області справа, у якій задіяний суд присяжних* – троє присяжних відвідували засідання та саме вони прийматимуть рішення щодо вироку.

Прокурор Мар’ян Доскоч сказав, що обставин, які б обтяжили покарання, немає, але…

“Є підстави для призначення покарання у межах санкцій, встановлених в інкримінованих йому злочинах. Прошу суд визнати Романа Струца винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною другою статті 121, частиною четвертою статті 187 та частиною третьою статті 357 Кримінального кодексу України”.

Він просить покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з конфіскацією майна, врахувавши 5,5 роки, які Струц вже відбув у СІЗО.

“1612 доларів США, 6780 євро, 20 польських злотих, 34 000 грн., вилучені у Гошовського, передати потерпілій”, – тобто матері вбитого Галині Макар, просив прокурор.

До теми. Алібі тікає за кордон. Свідок у справі про вбивство у Франківську отримувала погрози від міліції.

Роман у своєму виступі наголосив на тому, що цю кримінальну справу у грудні 2012 року суд направив на додаткове розслідування. Головуючий тоді суддя Наталія Деркач посилалася на те, що слідчі дослідили справу “неправильно, неповно та поверхово”, а досудове слідство не перевірило та не спростувало алібі Струца.

До теми. Прокуратура визнала невірну кваліфікацію дій Романа Струца, який вже відсидів п’ять років за вбивство валютника у Франківську (ФОТО, ВІДЕО)

“В мене є алібі, – говорить Роман Струц. – Про це говорять свідки, але чомусь все це просто відкинули. Ірина Палюга бачила, що я був вдома з п’ятої вечора. А вбивство сталося о шостій!”

Адвокат Володимир Соботник просив врахувати, що докази у цій справі були сфальсифіковані, та просив для Струца виправдувального вироку.

Завершальне судове засідання – 22 грудня о 13:00.

*Суд присяжних – одна з форм реалізації судової влади безпосередньо громадянами. Прийняття присяжними вирішального рішення або вироку здійснюється без участі професійного судді або суддів.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.