Кримінал

На Прикарпатті після розслідувань про використання екологічних коштів відкрили три кримінальні справи

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п‘ятницю, 14 червня, в  ГО « Медіа-група» на круглому столі розповіли, чому гроші не вирішують екологічних проблем Прикарпаття.

З лютого по травень активісти ГО «Медіа-група» досліджували використання екологічних коштів у 2016-2018 роках. За чотири місяці було опубліковано шість журналістських розслідувань. Після їх публікацій – порушено три кримінальні справи.

За словами активістів, щороку в Івано-Франківський обласний фонд охорони природного навколишнього середовища надходить понад 100 млн грн екологічних податків. Ці кошти мали б працювати як компенсація природі за завдані збитки підприємствами-забруднювачами.

Гроші розприділяють між районами області. Однак, на думку активістів, цей розподіл-  непропорційний і непрозорий. Є райони, які отримують дуже незначні суми фінансування, як наприклад, Калуський. А, до прикладу, Снятинський – входить у п‘ятірку лідерів за сумою виділених за останні три роки, зоч не входить до переліку тих, що потребують першочергового фінансування.

За кілька місяців журналісти ГО «Медіа-груп» об‘їхали п’ять районів – Косівський, Калуський, Галицький, Снятинський та Верховинський.

За словами активістки Юлії Канюс, гірські райони мають спільну проблему – там безкінечно укріплюють береги річок. Саме берергоукріплення є однією з найбільших статей витрат екофонду. Проаналізувати прозорість виконання цих робіт- складно.

А от проблема сміттєзвалищ не вирішується ніяк. Наприклад, Снятинщина вразила грандіозним екопроектом – реконструкцією місцевого сміттєзвалища. Від 2015 року на цю справу вже витратили 7.6 млн грн. Проект реконструціі вартував 18 млн, а через кілька років сума зросла до 45 млн грн.

У Галицькому районі на озеленення виділяють по 600-800 тис грн в рік. Насправді ж, озеленення це – косіння трави, обрізання дерев. Таких фактів активісти дослідили чимало.

За словами юристки Зоряни Івасишин, журналісти зробили добре та детальне розслідування і поліція мала би на основі них порушити кримінальні справи. Натомість, каже юристка, активісти з боєм реєстрували заяви. В результаті порушено три кримінальні справи, ще ряд заяв не зараєстровані.

На заході був присутній заступник начальника поліціі в області Олег Йосипів. Він заявив, що ті три справи – на контролі Головного управління поліціі в області.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.