Кримінал

Косівський суд оштрафував водія на 1700 грн за підроблене посвідчення

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями Косівський районний суд розглянув кримінальне провадження щодо уродженця селища Путила Чернівецької області. Наприкінці листопада він, керуючи автомобілем Volkswagen Jetta, був зупинений працівниками поліції на блокпосту у селі Старі Кути. Під час перевірки документів пред`явив посвідчення водія, але поліцейський виявив ознаки підробки документа, пише «Репортер».

У суді буковинець розповів, що у липні 2022 року вирішив придбати підроблене посвідчення водія, аби мати можливість керувати автомобілем. Для цього «зв`язався із невстановленою досудовим розслідуванням особою», яка запропонувала придбати підроблене посвідчення водія встановленого зразка. Буковинець передав цій особі свої фото та копію паспорта, чим сприяв підробленню офіційного документа.

Дослідження посвідчення водія показало, що підробка відрізняється способами нанесення зображень та первинними елементами захисту і не відповідає посвідченням, які знаходяться в офіційному обігу.

Всі зображення у наданому на дослідження посвідченні водія виконані термосублімаційним способом друку за допомогою поліграфії, — йдеться в ухвалі суду.

30 листопада цього року під час досудового розслідування кримінального провадження між прокурором Косівської окружної прокуратури Івано-Франківської області та підозрюваним, за участю захисника, була укладена угода про визнання винуватості.

Читайте: «Хтось оформлює кредит на вашу картку». Яремчанка перерахувала 60 тис грн шахраям

За угодою, буковинець повністю визнає свою вину і сторони погоджуються на призначення покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено. Обставинами, які пом`якшують покарання є щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, вчинення кримінального правопорушення вперше.

Відтак суд затвердив угоду про визнання винуватості від 30 листопада 2023 року, укладену між прокурором Косівської окружної прокуратури Івано-Франківської області та підозрюваним, у присутності захисника.

Обвинуваченого визнав винуватим та призначив покарання у виді штрафу в розмірі сто неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Також з чоловіка стягнули в дохід держави 2868 гривень процесуальних витрат за проведення у даному кримінальному провадженні судової експертизи.

Речовий доказ, а саме посвідчення водія на ім`я обвинуваченого, знищили.

Читайте: На Калущині поліцейські затримали жінку, яка народила й покинула дитину на вулиці

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.