Історія Статті Фото

З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1918 року

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Дізнайтесь про найважливіші події в історії нашого міста, які сталися у 1918 році.

1918 До війська почали набирати навіть тих, хто був звільнений від служби через перебування на важливих посадах. У місті лунають заклики записуватись до польських легіонів австрійської армії.

1918 28 січня магістрат збільшив норму споживання борошна для тих, хто важко працює.

До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1917 року

1918 З 14 лютого в місті продають по півбуханки хліба на кожного члена родини, крім того, борошняні карточки можна обміняти на хлібні.

1918 9 лютого укладений Берестейський мир. 3 березня у Станиславові відбулася маніфестація для прискорення ратифікації умов миру Австро-Угорщиною. Організував її окремий комітет під керівництвом старшого радника залізниці інженера Івана Мирона. Після служби Божої, яку біля катедри провів єпископ Григорій Хомишин, 50 тисяч маніфестантів із міста та навколишніх сіл пройшли вулицями Голуховського (Чорновола), Липовою (Шевченка) і Третього Мая (Грушевського) до скверу на Валах. З промовою виступив депутат віденського парламенту доктор Лев Бачинський. Збори прийняли присягу на вірність України та виконали гімн «Вже воскресла Україна».

До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1916-1917 років

1918 Навесні після кількарічної перерви відновила свою діяльність міська філія товариства «Просвіта» під керівництвом викладача гімназії Миколи Лепкого.

1918 1 квітня у залі товариства «Бесіда» відбулися збори 200 представників громад Станиславівського повіту, на яких за пропозицією доктора Лева Бачинського утворили малу повітову Українську Національну Раду у складі 15 осіб.

1918 8 червня на міському вокзалі урочисто провели потяг з українськими січовими стрільцями, які відправлялися в Центральну Україну для проведення вишкілу.

До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова – 1916 рік

1918 18 червня із російського заслання повернувся політичний діяч, доктор Володимир Янович. Він прийняв справи «Просвіти», якою й керував до депортації в Росію у 1914 році.

1918 Влітку й восени у Станиславові та інших містах Прикарпаття пройшли народні віча під гаслом приєднання Східної Галичини до Великої України. Зокрема, кількатисячні збори провели 22 вересня біля українського «Сокола».

1918 12 жовтня у залі «Бесіди» під головуванням Володимира Яновича відбулися збори з намаганням активізувати діяльність повітової Національної Ради. Рішення не прийняли, відклали на 20 жовтня.

1918 20 жовтня у залі «Бесіди» Лев Бачинський, який повернувся зі Львова, урочисто оголосив численній громаді: «Ми вже громадяни Української Держави!».

До теми: З чого починалося місто. Літопис Станиславова 1915-1916 років

1918 31 жовтня сформували новий склад повітової Української Національної Ради, яку очолив доктор Володимир Янович.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.