Історія Статті

Легенди Станиславова. Про смертника і костел “Аве Марія”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Дім молитви євангельських християн-баптистів, що на Гординського, 2, має довгу історію. Його спорудили у 1903 році як римо-католицький костел «Аве Марія» за проектом архітектора Феліціяна Бояна.

Назва храму походить від латинського вислову «Радуйся, Маріє», тобто від перших слів популярної молитви до Богородиці, пише “Репортер”. 

До теми: Легенди Станиславова. Ортодоксальне подорожчання

Поштівка з колекції Володимира Шулепіна

Свого часу краєзнавець Михайло Головатий записав цікаву легенду про костел. Її розповіла франківчанка Марія Співак, яка почула цю історію від своєї матері.

За легендою, на початку ХХ століття якійсь австрієць скоїв злочин у Станиславові. Напевно, він вчинив щось дуже серйозне, адже його засудили до смертної кари.

Читайте Легенди Станиславова. Патріотичне виховання

Коли вже перед стратою його спитали про останнє бажання, чоловік попросив тюремників, щоб йому дозволили закінчити молитву. А далі смертник почав благати про заступництво Діву Марію, яка допомагає грішникам, що щиро розкаялись.

Молився він довго – цілу добу. І за цей час із Відня прийшло помилування. Чолов’яга повернувся додому, продав більшу частину свого майна, а на виручені кошти спорудив костел «Аве Марія».

Читайте Легенди Станиславова. Як місцеві українці за Шевченка боролися й навіть перемогли

Легенда красива, але у своєму зошиті Михайло Головатий записав: «Історія розходиться з документальними джерелами».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.