Історія Статті

Легенди Станиславова. Танк на майдані

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Інтернетом гуляє цікаве фото часів німецької окупації. Відома навіть приблизна дата зйомки – 17-20 квітня 1944 року.

На фотографії – Вічевий майдан, який тоді називався площею Адольфа Гітлера.

Аби краще зорієнтуватись, даємо підказку – у будинку праворуч, нині працює популярна книгарня «Українська книга». Посереди­ні скверика стоїть важкий німецький танк «Тигр». Видно, що він не в робочому стані – поруч валяється каток, тобто велике залізне колесо, далі розкидані ще якісь запчастини. Навколо зібралось кілька людей, які нагадують ремонтну бригаду.

Що «Тигр» робить у центрі міста? Відомо, що 31 березня того ж року група радянських танків увірвалась до Станіслава, але після жорстоких вуличних боїв совіти відступили, втративши майже всю техніку. Можливо, цей взірець німецького танкобудівництва був пошкоджений у бою і тепер відновлюється? Цілком можливо.

Читайте також: Легенди Станиславова. Похваліть скрипаля

Краєзнавець польської громади Івано-Франківська Богдан Озарко каже, що чув від одного старожила, ніби під час війни німці влаштували у пасажі Гартенбергів ремонтну майстерню, де повертали до життя танки африканського корпусу генерала Роммеля. Версія дивна, бо ж навіщо тягнути сюди техніку аж з Північної Африки?

До теми: Міські легенди Франківська. Розвідка повідомляє…

Але, скоріш за все, ремонтна майстерня у пасажі дійсно була, хоч і не для «африканців». Адже приміщення для цього підходило ідеально – величезна зала, два просторі входи, можливість підвісити лебідку. А щодо пошкодженого «Тигра», то не обов’язково його підстрелили саме під час рейду червоних на Станіслав. Вони тоді відійшли, але не далеко. Навесні на Прикарпатті були запеклі бої, тож роботи німецьким технікам не бракувало.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.