У четвер, 26 квітня, в Краєзнавчому музеї вперше експонували відреставровані знахідки пшеворської культури ІІ – ІІІ століття нашої ери.
Минулого року музею подарували кілька речей знайдених, які розшукали в селі Коростовичі, Галицького району. Серед виявлених речей меч, наконечники дротика, кресало, фібули, шпора, бронза та керамічний посуд.
Ще раніше подібний набір у квітні 2016 року знайшли група аматорів-пошуківців під керівництвом Сергія Кирія на східній околиці села Підпечери, що на Тисмениччині. Там на зораному полі натрапила на рештки ритуально-поховальних речей пшеворської культури – меч, умбон, остроги та наконечник списа.
За словами реставратора Валерія Твердохліба, серед всіх експонатів музею – це найстаріші знахідки. Такі є хіба у Львові та Києві.
«Отже, для Франківська – це подія»,- вважає Твердохліб. Також він зазначає, що займатися такими розкопками мали би спеціалісти, адже дуже важливо знати в якому положенні ці речі були розташовані, мовляв ці інформаційні шари дуже важливі для дослідників.
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Comments are closed.