Минулої осені у Франківську перед початком зими комунальники встигли реорганізувати дорожній рух і нанести нову розмітку на кількох вулицях. Та до нового року вона встояла не всюди.
Недавно чиновники пообіцяли перемалювати розмітку, яка встигла зникнути з доріг швидше, ніж водії до неї звикли, пише Репортер. розмітка
Наприкінці жовтня та в перші дні листопада розмітку з реорганізацією руху нанесли на Набережній, розв’язці вулиць Галицької та Надрічної, організували нову схему на Калуському шосе.
Водії лиш почали звикати до нових смуг на асфальті, як ті зійшли з першим снігом, як і більшість розмітки на інших вулицях. Тож тепер частина водіїв їде за старою розміткою, до якої звикла, решта – за залишками нової. І перші, і другі нарікають, що так і до ДТП недалеко. Погоджується з цим і директор департаменту інфраструктури, житлової та комунальної політики Михайло Смушак.
На щастя, поки це лише перестороги – до аварій через проблеми з розміткою не дійшло. За словами речниці патрульної поліції області Христини Мриглід, поки ДТП саме через неякісно нанесену розмітку не траплялося. Втім, скарги у поліції отримують.
«До нас надходять скарги від людей. І відділ безпеки дорожнього руху надав припис на нашу міську владу на усунення цих порушень і нанесення розмітки належним чином», – говорить Христина Мриглід.
Підрядникам, які нанесли розмітку в останні дні осені, за неякісну роботу не заплатять, запевняє Михайло Смушак. Це стосується трьох об’єктів – на Галицькій, розв’язці Галицької та Надрічної, а також Калуському шосе.
До теми: Бюджет знову дірявий. На що цьогоріч витрачатимуть гроші Івано-Франківської громади
Роботи на Калуському шосе та розв’язці виконувало ТОВ «Західдорсервіс», з яким департамент уклав договори на 104 788 грн та 125 071 грн відповідно. 31 грудня «через відсутність бюджетних призначень» департамент продовжив термін дії договору по Надрічній до грудня 2022 року. А от щодо розмітки на Калуському шосе, то договір 29 листопада розірвали та переуклали з чернівецькою фірмою «Добра реклама», але вже на 198 500 грн.
Загалом минулого року у Франківській громаді уклали договорів з нанесення розмітки на понад 7 млн грн. І переважна більшість цих угод – це прямі договори на суми від 2000 до 200 000 грн.
Лідером із замовлень є ТОВ «Будексперт-ІФ», що уклало договорів на понад 2 млн грн. На другому й третьому місці – чернівецька «Добра реклама» і ТОВ «Євроекосіті» з Франківська. Вони мають підряди з нанесення розмітки загалом на 1,6 млн та 1,5 млн грн відповідно. ТОВ «Західдорсервіс» у 2021 році мало виконати робіт на понад мільйон. Серед них і Надрічна та Калуське шосе, де розмітка зникла особливо швидко.
Читайте також: Шанс на життя. Як на Прикарпатті перевозять дітей і до чого тут статистика
За словами начальника міського управління комунальної політики Мирослава Федорківа, головна проблема в тому, що розмітку наносили з порушенням технології – було вже холодно й зависока вологість повітря.
«Ми одразу поставили проплати на паузу і ні копійки вони ні за це не отримали. Шкода, що ми з колегами витратили час, вночі виходили на об’єкти, все це малювали. Але ми випробували нову схему організації дорожнього руху. І навесні це все будемо поновлювати, при чому багато де плануємо пластикову розмітку. Ми такий досвід отримали, що тепер на холодне будемо дмухати», – говорить Федорків.
Інші вулиці доведеться просто перемалювати, бо гарантійний термін розмітки – лише шість місяців.
«Є вимоги, коли можна розмітку наносити. Має бути певна температура, волога. Найшвидше почнемо наносити розмітку в кінці березня – на початку квітня. В іншому випадку будемо мати повторення ситуації на Галицькій, коли вона злізла за півтора місяці і сьогодні її абсолютно не видно. Перші тендери на нанесення розмітки почнемо оголошувати вже цього тижня, – говорить Михайло Смушак. – Ми домовилися, що за розмітку від комунальних служб відповідатиме комунальне підприємство «Муніципальна дорожня компанія», яке логічно мало б утримувати всю мережу. Їм доручено здійснювати нанесення розмітки. Зараз готуємо рішення про передачу машинки для нанесення розмітки, яку ми придбали, трафаретів і залишків фарби».
Читайте також:
Злодії працюють швидко. Як франківцям вберегти гаманець у набитій маршрутці
Машину для розмітки департамент придбав через систему закупівель Prozorro минулого літа за 886 000 грн. Переважно її використовували для нанесення пішохідних переходів. У Івано-Франківській громаді є 585 км доріг, тож малювати є де. Розмітка
А от з нового року в комунальному департаменті планують укладати більше угод на пластикову розмітку й ретельніше стежити за якістю.
«Прямих угод буде не так вже й багато, або не буде взагалі. Ми готуємо лоти і всі закупівлі будуть через тендер – хто запропонує виконання послуг за кращою ціною, той і отримає ці лоти. Також буде затримка у проплаті, аби подивитися, як розмітка себе показує, – говорить Мирослав Федорків. – Є хороші приклади нанесення розмітки, як от на вулицях Мазепи чи Івасюка. Тому нам особливо прикро, що на найбільш видних вулицях так напартачили. Зараз стоїть задача повернути найкращу якість виконання робіт з нанесення розмітки на наступний рік, аби більше таких проблем не виникало».
Comments are closed.