Страхуванням життя називається накопичення фінансових коштів до певного моменту: повноліття, народженню дитини, виходу на пенсію і т.д.
Накопичувальне страхування в Україні є підвидом довгострокового, при якому страхувальник отримує суму страховки, коли настає момент, зазначений в договорі. Якщо смерть страхувальника настає раніше цього моменту, страховку отримують спадкоємці.
Класичне страхування життя оформляється з тією метою, щоб при смерті страхувальника гарантувати вигодонабувачу отримання відповідної компенсації. Висновок класичного договору дає можливість визначити період страховки так, щоб він, наприклад, відповідав часу погашення страхувальником кредиту або діяв до тих пір, поки діти страхувальника не досягнуть повноліття.
Переваги і тонкощі накопичувального поліса
Довгострокове страхування життя являє собою своєрідну комбінацію інвестиційної програми та страхового поліса. Страхувальник в такому випадку регулярно вносить страхові платежі, а страхова компанія використовує отримані кошти для інвестицій в інструменти, дозволені законами України. Коли термін договору добігає кінця, страховик повертає накопичену суму і додатково отримує відсотки. Під захистом страховки страхувальник перебуває протягом всього часу дії поліса.
У тому випадку, якщо у страхувальника немає можливості зробити черговий внесок, він може скористатися так званими канікулами, протягом яких договір буде тимчасово призупинено. Як тільки фінансове становище дозволить зробити внесок, угода знову буде працювати в колишньому режимі. Інший варіант – зменшення суми платежу, що, відповідно, позначиться на розмірі страхової суми. Нарешті, клієнт страхової компанії має можливість розірвати угоду і забрати викупну суму, набагато меншу, ніж та, що була фактично сплачена за договором зі страховиком.
Тарифи по страхуванню життя сильно відрізняються і можуть варіюватися в межах 4-12% річних. Тариф визначається такими факторами, як вік страхувальника, його стать, програма страхування, набір ризиків і т.д. Різні страховики пропонують різні умови, в тому числі і різні валюти. В останні пару років намітилася тенденція, за якою все більше і більше страхувальників вважають за краще розміщувати вклади в гривні. З одного боку, середня прибутковість по гривні вище приблизно на 10% річних, з іншого – значні стрибки курсу національної валюти можуть нівелювати цю перевагу.
Comments are closed.