Гроші

Де та скільки заробляють українські жінки у Польщі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Без знання мови й досвіду жінки отримують близько 3400- 3600 злотих на місяць (23,1 – 24,5 тис грн).  Це робота на підприємствах харчової промисловості, логістичних складах і сфері обслуговування.

У високий сезон, який у Польщі розпочався у травні й триватиме до кінця листопада,  очікується збільшення кількості вакансій на 50-60% для жінок з України. Про це повідомляють в аналітичному центрі агенції з працевлаштування Gremi Personal, пише Репортер.

жінки в Польщі новини Івано-Франківська

Найбільше роботи нині на підприємствах харчової промисловості – це рибзаводи та м’ясокомбінати, заводи із виготовлення делікатесів. До війни третина низькокваліфікованих працівників обирали роботу саме на таких підприємствах. На пакуванні та розборі м’ясної та рибної продукції середня зарплата становить 3400 злотих на місяць на руки (23,1 тис грн).

Читайте: Оля та її кози. Як колишня донеччанка допомагає переселенцям у Лисці (ФОТО)

Робота в логістиці та e-commerce також затребувана серед українських жінок, які не знають мови та не мають досвіду. На комплектації замовлень і товарів  в місяць можна заробити 3200 злотих (21,7 тис грн).

Через війну кількість працевлаштованих у Польщі жінок з України перевищує кількість чоловіків – тільки наша агенція з 24 лютого працевлаштувала понад 1000, – каже директора департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда. – Українки почали шукати роботу десь через місяць після приїзду до Польщі, бо спочатку їм треба було оговтатися від стресу. Деякі спеціально обирали фізичну роботу, щоб “переключитися”.

У туристичний сезон більше пропозицій роботи з’являється у сфері HORECA (готелях та ресторанах). Для покоївок і помічниць на кухні пропонують зарплату в 3500-3600 злотих (23,8-24,5 тис  грн).

У 2022 році мінімальна зарплата в Польщі становить 2 363,57 злотих (16 тис грн). Середня зарплата в Польщі на 2022 рік (після сплати податків) – 3 311, 08 (22,5 тис грн).

Читайте: Пологи в час війни. Як у Франківському ОПЦ народжують під повітряні тривоги (ФОТО)

За даними уповноваженого уряду у справах біженців з України Павла  Шефернакера, на роботу в Польщі вже влаштувалися 100 тисяч українців. У базі даних PESEL (польський аналог ідентифікаційного номера) зареєстровані 400 тисяч людей з України.

У Франківську діти малюють пряники і пишуть воїнам листи (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.