У неділю, 22 квітня, о 18 годині на сцені франківського драмтеатру відбудеться прем’єрний показ вистави «Фатальні жінки Бальзамінова» за п’єсою російського класика Олександра Островського «Одруження Бальзамінова» або «За чим підеш, те й знайдеш». Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив директор театру Ростислав Держипільський.
«Часто казали, що у нас може не піти російська класика, — зауважив він. — Але що стосується саме цієї п’єси, то вона нині є настільки актуальною, що, думаю, обов’язково повинна сподобатися нашим глядачам. Вони обов’язково побачать себе у тих кумедних ситуаціях, у які потрапляють її герої».
«Фатальні жінки Бальзамінова» — це друга постановка у нашому театрі режисера Ореста Пастуха, але перша, яку він зробив уже на посаді штатного режисера.
Сам Пастух пояснив, що коли обирав матеріал для наступної постановки, то не керувався вибором автора, а вибирав тему та ідею. «Ті процеси, які відбуваються нині у нашому суспільстві, були найяскравіше втілені у тематиці цієї п’єси, — наголосив він. — Нині є цілі пласти, які кудись рвуться, не маючи на те, ані моральних, ані інтелектуальних даних. І це виливається у ряд подій, які заповнюють перші шпальти газет. А фінал цієї п’єси показує — «народжений повзати, літати не може».
Головну роль Васі Бальзамінова (в Островського він Михайло) зіграє актор Євгеній Холодняк. Творці вистави обіцяють: глядачам буде і над чим посміятися, і над чим подумати.
Довідка:
«Одруження Бальзамінова» (друга назва — «За чим підеш, те і знайдеш») — п’єса російського драматурга Олександра Островського, написана у 1861 році.
Герой п’єси Мішенька Бальзамінов має навдивовижу романтичний характер, він добрий і мрійливий, по-дитячому наївний, простодушний — і сприймається людьми, як дурник.
Він і світ, який його оточує, живуть наче у різних іпостасях, де немає розуміння один одного. Але йому якось треба вижити у цьому світі, у тому простому міщанському побуті, в якому він опинився. Його мамка Павла Бальзамінова береться сама за влаштування його життя та сімейного щастя. Герой і сам не проти одружитися на багатій нареченій, але не знає, як це зробити. Мамка ж кличе на поміч сваху.
Крилатим став вислів Бальзамінова:
«Якщо б я був царем, я б видав закон, аби багатий женився на бідній, а бідний — на багатій; а хто не слухає, тому смертна кара».
|
Comments are closed.