Соціум Фото

В будні, вихідні та зі знижками. Франківська «Паляниця» запрошує на сніданки з-під ножа та смачні обіди

Google+PinterestLinkedInTumblr

Днями у центрі Івано-Франківська відкрили новий заклад громадського харчування «Паляниця». Його особливість – смачна і проста галицька кухня, як вдома, паляниці та хліб зі справжньої печі, а також фірмові соуси від шеф-кухара. А ще – те, що тут можна поїсти щодня з 9.00 до 20.00. Навіть у вихідні, пише Репортер.

З сьомої вечора діють 50% знижки, тож можна на закінчення робочого дня прихопити додому готову вечерю.

«Паляниця» Новини Івано-Франківська
Тут можна поїсти щодня з 9.00 до 20.00. Навіть у вихідні

Автентичність і тренди

Ще до повномасштабного вторгнення ми з товаришами хотіли відкрити заклад громадського харчування з автентичною їжею, притаманною нашому регіону. Обрали саме галицьку кухню, адже у світі нині набуває популярності тренд локальної кухні. А українська є однією з найбільш недооцінених, – говорить Тарас Іщенко, співзасновник «Паляниці». – Поєднання сучасного дизайну та смачної галицької кухні є тою візитівкою, яка зацікавить і нашого мешканця, і туриста. В цей час важко розвивати бізнес. І це було важке рішення. Але ми зобов’язані працювати на державу, платити податки й підтримувати армію. Наш проєкт передбачає працевлаштування приблизно 40 людей.

Заклад розмістили у двох залах колишнього відділення «Укрпошти», що біля головного міського фонтану. Тут – відкрита кухня, просторі прохолодні зали, на видачі – привітні дівчата, а між столиками – уважні офіціанти.

«Паляниця» пригощає у центрі Івано-Франківська
Команда дизайнерів залишила автентичні елементи, аби зберегти дотичність закладу до пам’ятки архітектури

У першій залі на вході зберегли панно, що було змонтоване на стіні «Укрпошти» ще в 1937 році. А вимощена каменем стінка у наступній залі – архітектурне рішення, збережене з того часу, як приміщення «Укрпошти» з’єдналося з «Укртелекомом» у 1986 році. Також у цій залі є затишний столик з панорамним вікном, що виходить на міський фонтан.

Тарас Іщенко, каже, що команда дизайнерів залишила обидва автентичні елементи, аби зберегти дотичність закладу до пам’ятки архітектури.

Крім того, «Паляниця» облаштована для людей з інвалідністю – є пандуси та зручний заїзд.

"Паляниця" новини Івано-Франківська
“Печемо, звісно ж, паляницю і хліб у печі на дровах. У нас смачно все”, – запевняє шеф-кухар

Проста і смачна кухня

За смаки «Паляниці» відповідає шеф-кухар Назар Гаврилко. Каже, в Івано-Франківську є багато закладів італійської, європейської, азіатської кухні. Втім, «Паляниця» – унікальна не лише назвою.

У нас усім зрозуміла домашня галицька кухня. Проста і смачна, – говорить Назар Гаврилко. – Ми використовуємо рецепти страв, які готували наші бабусі. Поєднуємо нетрадиційні продукти – листя буряка, лободу, шпинат – з різними видами м’яса локальних фермерів. Максимально готуємо з тих продуктів, які ростуть на Прикарпатті.

В асортименті «Паляниці» – вареники з картоплею, книдлі, палюшки, різні млинці, квасолі з м’ясом, борщ, деруни, терченики з кабачка. Готують також печеню, жульєни з язика та серця. Меню складають за принципом сезонності і з того, що притаманно нашому регіону.

Крім смачних обідів, у «Паляниці» ще є сніданки з-під ножа, коли люди бачать, як усе готується.

На кухні закладу разом із шефом працюють шість кухарів.

Ми готуємо те, що добра ґаздиня робить вдома. В меню – все, що притаманно нашій кухні. Дотримуємося сезонності. Печемо, звісно ж, паляницю і хліб у печі на дровах. У нас смачно все, – запевняє шеф-кухар.

Крім смачних обідів, у «Паляниці» ще є сніданки з-під ножа, коли люди бачать, як усе готується.

На кухні закладу разом із шефом працюють шість кухарів

Ми вирішили спростити життя нашим мешканцям, яким не вистачає часу на приготування їжі. У нас можна швидко, смачно і недорого поїсти. В обід можемо порадувати невисокими цінами –100-120 грн. Кавоманам можемо запропонувати ефіопську каву з ароматом шоколаду, цитрусу, до кави – смачні десерти», – говорить директор «Паляниці» Михайло Кретович. – Для тих, хто поспішає додому, аби не готувати вдома, після сьомої пропонуємо знижку 50%. Уся їжа – смачна та свіжа. Меню змінюють щодня. Запрошуємо, приходьте.

Працює «Паляниця» з 9:00 до 20:00 в будні та вихідні. Після 19.00 діє знижка –50%. Зал вміщає 120 людей. Також працює літній майданчик.

Працює «Паляниця» з 9:00 до 20:00 в будні та вихідні

Ольга Суровська 

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.