Фото

Обласна універсальна наукова бібліотека ім.І.Франка відсвяткувала 70-ліття (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 5 травня, в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.І.Франка відбулися урочистості з нагоди 70-ліття з часу заснування закладу. На урочистостях були присутні голова Івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник, заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Роман Іваницький, начальник управління культури облдержадміністрації Володимир Федорак, науковці, читачі. Представники влади привітали колектив, подарували цінні подарунки; також, було вручено почесні грамоти та подяки. Ювілей став доброю нагодою, щоб підвести підсумки минулого, дати оцінку сьогодення і поринути в майбутнє.

Фото: Надія Шегда


Перша публічна бібліотека у Станиславові була відкрита в 1873 році. Заснував її польський повстанець проти російського царату, політичний емігрант Віцентій Смагловський. Він подарував місту свою збірку з 3500 книг і став першим бібліотекарем. Розташувалась бібліотека у приміщенні реальної школи (тепер вул. Незалежності, 17). Є підстави вважати, що публічна бібліотека — це попередник Станіславської державної обласної бібліотеки, однак офіційний документ про цей факт відсутній.

Згідно Наказу Ради народних комісарів УРСР від 8 травня 1940 року відкрито Станіславську державну обласну бібліотеку з дитячим відділом. Розташувалась вона у трьох маленьких кімнатах. Першим її директором став талановитий педагог, ерудит, бібліофіл Василь Пашницький, який доклав багато зусиль, щоб створити обласну бібліотеку: збирав рідкісні видання, твори світової і української літератури. Його справу продовжили: Іван Хорунжий, Ганна Діюк, Микола Сулима, Надія Черноног, Галина Марченко та Марія Альба.

У 1956 році з нагоди 100-річчя від дня народження Івана Франка бібліотеці було присвоєно ім’я Великого Каменяра. У 1966 році державна обласна бібліотека ім. І. Франка набула статус наукової.

Сьогодні бібліотека — одна з провідних освітніх, інформаційних і культурно-просвітницьких установ Прикарпаття: депозитарій краєзнавчих видань, науково-методичний та координаційний центр для 750 бібліотек області.

Пам’яттю традицій своїх попередників, щирістю сердець, теплом душ своїх продовжують творити сьогодні історію бібліотеки її працівники — цілеспрямовані творчі особистості, висококваліфіковані фахівці: Галина Колотило, Алла Бойко, Алла Габер, Любов Федик, Галина Горбань, Надія Пасяка, Людмила Жирик, Ніна Бойчук, Ольга Мінаєва, Валентина Дволітка, Любов Свачій, Оксана Качорак, Софія Фіцик, Наталія Джус, Ольга Черепович, Галина Пристай, Леся Сабадиш, Галина Богун та багато інших. Директором бібліотеки з 2008 р. є Людмила Бабій.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.