Фото

Іван Маруняк: “Через низьку явку на ЗНО Прикарпаття втратило 330 тис грн” (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сьогодні в Івано-Франківську відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА, присвячена підсумкам кампанії громадського спостереження за зовнішнім незалежним оцінюванням у Івано-Франківській області.

Цьогорічна організація та проведення зовнішнього незалежного оцінювання були забезпечені на значно вищому рівні, порівняно з минулорічними кампаніями. Відповідальні особи за роботу пункту тестування, інструктори, обслуговуючий персонал використали цінний досвід, отриманий у 2008 та 2009 рр. Крім того, значно зменшилась кількість порушень з боку абітурієнтів (за інформацією Івано-Франківського РЦОЯО, кількість порушень зменшилась приблизно у 8 разів порівняно з минулим роком).

Серед основних проблем цьогорічного тестування Громадянська мережа ОПОРА відзначає:

  • ріст неявки абітурієнтів порівняно з минулими роками, що стало причиною перевитрат коштів з державного бюджету на організацію ЗНО;
  • запізнення учасників ЗНО або поява на пункти тестування без документів, що позбавило їх права претендувати на вступ до вузу у цьому році;
  • спроби використання мобільних телефонів, шпаргалок, посібників учасниками, що стало причиною анулювання робіт.

Причиною неявки, на думку Громадянської мережі ОПОРА, є зміни Умов прийому до ВНЗ, які отримали юридичну силу вже після закінчення терміну реєстрації учасників ЗНО. До минулорічних пільгових категорій абітурієнтів, які користувалися правом позаконкурсного вступу до вищих навчальних закладів України та могли не складати тестування, додалися ще дві. Абітурієнти, які закінчили школу до 2007 року включно та планують навчатися без відриву від виробництва (заочно), та особи, які складали ЗНО у 2008 та 2009 роках, отримали право вступу поза цьогорічним тестуванням. «Таким чином лише через не найвищу явку на тестування абітурієнтів Івано-Франківщини державний бюджет втратив 332 тис. 920 гривень, а по Україні ця цифра становить 13 млн. 378 тис. 300 гривень», – зазначає Іван Маруняк.

У результаті спостережень, ОПОРА пропонує ряд рекомендацій щодо проведення наступних ЗНО:

1. Поліпшити фінансування ЗНО. Оплата праці персоналу пунктів тестування є непомірно малою порівняно з відповідальністю, яку бере на себе персонал.. Варто враховувати й те, що відсутність фінансової мотивації може в майбутньому впливати на якість роботи відповідних працівників.

2. Закріпити ЗНО на законодавчому рівні. Потребує врегулювання статус сертифікату, визначення правової відповідальності за порушення процедур залученими працівниками, затвердження результатів ЗНО як вступних іспитів до ВНЗ.

3. Внести зміни до «Регламенту роботи пункту тестування» щодо поводження в рекреаційних зонах. Необхідно прописати можливість нагляду за учасниками в рекреаційних зонах та збільшити кількість чергових.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.