Авто

Як захистити ровер. Поради для велосипедистів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську за останній рік помітно зросла кількість велосипедистів. Почався великий велорух – ровер стає модним, місто для нього дуже зручне. Міг би бути такий собі рай для роверистів, але зростає і кількість крадіжок велосипедів.

velo (2)

Тут ніхто не може бути захищений на 100 %. Ровери крадуть у всіх – у депутатів, лікарів, підприємців, офіціантів, студентів. Звісно, повністю захистити свій велосипед неможливо, але взагалі не випускати його з рук – теж не варіант. Дотримуючись кількох простих правил, можна вагомо збільшити захист.

Перше й найважливіше – замок. Фахівці радять придбати U-подібний, хоча він важчий від інших, проте його дуже складно зняти. Плюс такого замка також у тому, що він кріпиться уздовж рами та фіксує весь ровер. Можна використовувати металеві ланцюги, але вони не практичні. Також додатково кріплять спеціальний замок на колесо.

Далі – місце, де ви паркуєте двоколісного друга. Воно має бути людним. Не обіцяємо, що перехожі кинуться затримувати крадія, а от наважитися на злочин йому буде непросто. У будь-якому разі не ховайте ровер у тихих місцях, адже саме там його вкрасти найлегше.

Не забувайте правильно закріпити велосипед. Його треба кріпити за раму, а не за колесо, тим більше, якщо воно легко знімається. Завжди перевіряйте, чи надійно прищепили ровер і чи при зніманні сідла, колеса чи інших частин, усе буде так само зафіксовано.

Важливо кріпити до нерухомої сталої опори (велопарковки, спеціальні стовбці, паркан). Не залишайте велосипед у під’їзді без кріплення – з будинків крадуть дуже часто.

«Я не залишаю ровер без нагляду більше ніж на 15-30 хвилин, – каже франківець Дмитро, який просто не злазить з велосипеда вже понад 10 років. – Залишаю біля магазинів чи установ, що мають відео­камери нагляду, а також у місцях, де багато людей. Кріплю замок за раму, інколи додатково закріплюю рама + заднє колесо».

velo (1)

Якщо вже сталася халепа та злодій дістався до вашого ровера, радимо:

1. Заявіть про крадіжку. Одразу телефонуйте 102. Довіряєте ви міліції чи ні – важливо зафіксувати сам факт викрадення. Потім беріть усі документи на велосипед, чеки, фотографії та їдьте писати заяву.

2. В момент після викрадення зверніть увагу на пішоходів, знайдіть можливих свідків. Пошукайте камери спостереження поруч із місцем, де стояв велосипед. Зробіть фото з місця викрадення. Огляньте околиці міста – допомогти може друг на велосипеді чи автомобілі.

3. Опублікуйте оголошення про викрадення в соціальних мережах – у себе на сторінці, на спеціальних місцевих і всеукраїнських сторінках. Зазвичай крадені велосипеди везуть в іншу область, бо там важче визначити факт крадіжки. Моніторте безкоштовні сайти оголошень, велофоруми – шукайте самі. Також можна розклеїти оголошення із інформацією про викрадений велосипед та обіцянкою грошової винагороди.

Навіть якщо ви не їздите на велосипеді, не будьте байдужими, якщо стали свідком крадіжки. При купівлі б / в ровера – перевірте, чи він часом не крадений, наприклад, на сайті backmy.bike чи інших платформах.

Звісно, ці всі дії не забезпечать вам гарантованого повернення велосипеда, але опускати руки точно не варто. Тим більше, одна справа для злодіїв – вкрасти ровер у людини, якщо вона байдужа, надіється тільки на щастя чи на міліцію, інша – коли захищає своє майно всіма можливими методами, а якщо не вдалося, то робить усе, аби знайти велосипед і покарати винних.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.