Авто

Обережно! Ліки!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Багато препаратів допомагають впоратися з хворобою. Проте, коли ви плануєте сідати за кермо, слід уважно прочитати інструкцію до медикаменту, що вживаєте. Адже левова частка містить протипокази до водіння. Отже, що не варто приймати в дорогу.

url1

Нейролептики. Гальмують роботу центральної нервової системи, не порушуючи свідомості і в звичайних дозах не викликаючи сонливість (аміназин, неулептил, еглоніл). До них відносяться препарати на основі хлорпромазіну, флуфеназіна, тіоридазина, галоперидолу і багатьох інших активних речовин.

Антидепресанти. Поширені трициклічні антидепресанти (амітриптілін, кломіпрамін, іміпрамін) і тетрацикличні (мапротилін, міансерин), прийом яких несумісний з управлінням автомобілем.

Транквілізатори. Мають заспокійливу дію, що знижує емоційну напругу і пригнічує занепокоєння, тривогу, страхи. Натомість уповільнюють реакції, розслабляють м’язи, нерідко роблять людину байдужою до навколишнього оточення. В основному це препарати на основі таких речовин, як алпрозолам, бромазепам, хлордіазепоксид, діазепам, медазепам, оксазепам.

Снодійні. Серед них є препарати короткострокової (до 5 годин) і тривалої дії (до 6-8 годин). Повне виведення лікувальної дози в першому випадку відбувається головним чином через печінку, а в другому – через нирки. Отже, при захворюваннях цих органів процес відбуватиметься ще повільніше (до 10 годин і більше). Про це слід пам’ятати, приймаючи барбітурати (барбітал, фенобарбітал), бензодиазепіни (радедорм, нітразепам, еуноктін), донорміл. Зверніть увагу, що фенобарбітал входить до складу комбінованих знеболюючих ліків типу пенталгіну та спазмовералгіну.

Знеболюючі. До числа небезпечних для водія ліків входять такі знеболюючі, як трамадол, трамал, кеторол, кетанов, пенталгін, седалгін, солпафлекс, солпадеїн, анальгетики бупронефон, нальбуфін, седалгін. До і під час поїздки не можна вживати препарати від головного болю, що містять компоненти зі снодійною дією (веродон, діафен). Загальмовуючу дію мають також аспірин, амідопірин, анальгін, фенацетин.

Гіпотензивні. Використовуються для зниження тиску при гіпертонічній хворобі і в деяких інших випадках. Це алкалоїди (раувазан, адельфан, кристепін, синепрес, брінердін тощо), засоби з клонідином (клофелін, гемітон), допегіт, естулік.

Антигістамінні. Такі препарати заспокоюють, попереджають розвиток і полегшують протікання алергічних реакцій. Небезпеку для водія передусім представляють препарати, що змінюють реактивність організму: димедрол, супрастін, діазолін, тавегіл, діпразін.

Засоби від діареї. У заборонений список потрапляють діарол, діасорб та імодіум.

Стимулятори. Стимулятори типу кофеїну та фенаміну можуть викликати надмірне збудження, порушити рівновагу, координацію рухів. З цих причин вони абсолютно протипоказані водіям.

Засоби від застуди. Деякі з них містять протиалергічні й інші добавки, що викликають сонливість. У цій групі колдрекс найт, нурофен плюс, лорейне, гексапневмін, мігренол, фервекс, трафлю та ін. Протипоказані водієві й пігулки від кашлю, які містять кодеїн.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.