Авто

Мобільна допомога для водіїв

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Сучасна людина без смартфона – як без рук. Така мобільна техніка має суттєву перевагу перед усіма іншими «трубами» – велику кількість додатків. Розробники пропонують безліч різних сервісів. І мова вже не тільки про заміну навігатора. Смартфони можуть замінити відеореєстратор, вибрати заправку, навіть вести автомобільну бухгалтерію.

Смарт 3

Показати дорогу. Водій, який має смартфон, просто мусить закачати додаток-навігатор. Навіть якщо в авто є стаціонарний аналог, мобільна версія не зашкодить. Навігаційних програм безліч, і тут той випадок, коли найкраще рішення – безкоштовне. Найпрос­тішим є «Яндекс Навігатор». Він покаже та розкаже все необхідне про ситуацію на дорозі, запропонує оптимальний маршрут, попередить про затори, аварії, камери відеоспостереження, ремонтні роботи тощо.

Хтось може посперечатися на предмет того, що карти Nokia краще працюють у режимі off-line. Проте аргумент не переконливий, адже мобільний інтернет зараз коштує копійки. Тому ігнорувати «Яндекс Навігатор» не варто. Використовувати варіанти off-line карт краще тоді, коли дорога лежить в інший регіон, на кордонах з яким можуть бути проблеми зі зв’язком.

Серед аналогів – Talk And Drive та SaveDrives для iOS.

Знайти авто. Такий мобільний додаток допоможе вам забути про питання: «Де я залишив свій автомобіль?». Цей сервіс пригодиться людям, які в силу тих чи інших обставин не дуже орієнтуються в просторі та для яких величезні парковки біля гіпермаркетів – суцільний стрес. Додаток Find My Car допоможе швидко знайти «загублений» транспорт. Працює це так: припаркувавши авто, ви відмічаєте його місце розташування (фіксуєте координати). Після виконання цієї простої процедури будьте впевнені, що смартфон допоможе знайти автівку за лічені секунди.

Зекономити фінанси. Багато водіїв ведуть автомобільну бухгалтерію, збираючи чеки із заправок, СТО, мийок тощо. Проте сьогодні цей метод уже неактуальний. Натомість є АвтоФінанс для iOS, який допоможе побачити реальні цифри витрат за місяць чи рік. Програма проста і коштує копійки.

Оптимізувати витрати пального. Є додатки, які спростять пошуки АЗС. Сервіс GasVisor знайде найближчі заправні станції та сформує зручний маршрут. Також тут є інформація про ціни на паливо, яка стане в пригоді при виборі найбільш економного варіанту. Ще один плюс у цього мобільного сервісу – можна залишити коментар чи скаргу про роботу АЗС.

Смарт 1

Пригадати правила. У кожного водія в бардачку лежить як мінімум один друкований примірник Правил дорожнього руху. Однак сьогодні є можливість звільнити простір і мати ті ж самі правила в себе у смартфоні – завжди оновлені. Та ще й неабияка зручність при пошуку потрібної інформації. Єдиним недоліком є те, що деякі положення не мають детальніших пояснень, як ще буває у друкованому виданні.

Є ще кілька функціональних додатків, які значно спрощують життя автомобілісту.

Бортовий журнал. Існує багато продуктів для ведення бортового журналу з експлуатації вашого авто. Деякі мають варіанти on-line та off-line, показники з яких легко синхронізуються, інші – тільки мобільну версію. Такі програми цікаві перш за все своєю функціональністю.

Авто-помічник. Такий собі органайзер, де можна вести записи про всю необхідну технічну інформацію. Тут і калькулятор для підрахунку витрат пального, вартості обслуговування; планувальник, що допомагає не забувати вчасно заїхати на сервіс, заправку тощо. Залишається обрати тільки версію цього додатку.

Відеореєстратор. У наш час важко знайти смартфон, на якому не було б камери. Це означає, що можна не тільки фотографувати чи знімати відео, а й використовувати його в дорозі. Питання тільки в якості камери та можливості кріплення.

Якщо ж звичайні відеореєстратори вам купляти не хочеться, можна скачати додаток MyCar. Усе, що необхідно, це місце для зберігання записаного відео. Позитивним є те, що розробники ввели функцію розпізнавання дорожніх знаків.

Радар-детектор. І тут смартфон може замінити функціонал спеціального пристрою своїм. Програма RadarDetector розпізнає радари даішників самостійно або разом зі спеціальним пристроєм (який зазвичай кріплять на лобове скло).

Як бачимо, сучасна мобільна техніка успішно заміняє практично всі автогаджети. Та одне «але» таки є: деякі додатки досить ресурсномісткі, тому живлення, яке подається стандартною автозарядкою, не вистачає. Крім того, постійне підключення смартфона до зарядного пристрою значно скорочує термін служби його акумулятора. Та виробники мобільних гаджетів усердно боряться з цією проблемою.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.