Авто

Китайці вчаться швидко

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ще кілька років тому багато українських водіїв кривилися лише при згадці про китайські автомобілі. Сьогодні вже все не так однозначно.

Тепер в інтернеті їх водночас і хвалять, і ганять. Те саме і з майстрами СТО. І що ж таке нині «китайці»? Спробуємо роздивитися ближче.

Із цілої купи інформаційних матеріалів і дискусій на форумах можна виділити кілька основних недоліків, які найчастіше закидають авто китайських марок. Саме з цими питаннями «Репортер» і пішов до «китайських» дилерів на Прикарпатті.

Теза перша. Не дуже якісний салон. «Насправді це не зовсім так. Авто є різних класів, тому є різна якість пластмаси в салоні, і це стосується не лише китайських виробників, – каже Володимир Михайліцький, начальник відділу торгівлі автомобілями ПАТ «Івано-Франківськ-Авто», дилера автомобілів Chery. – Навіть у ВАЗ 14‑ї чи 15‑ї моделі якість салону значно гірша, ніж у Chery Amulet. У деяких наших моделях взагалі в салоні є велюрові вставки та пластмаса під дерево». До слова, Cherry на Прикарпатті вже досить давно – з 2007 року.

Друге. Запчастини до «китайців» мають низьку якість, і через це – маленький ресурс. «За статистикою обслуговування наших авто, вони не мають якихось серйозних технічних недоліків, ми за цим слідкуємо, – говорить Анастасія Кузьо, заступник генерального директора ПАТ «Івано-Франківськ-Авто» з торгівлі автомобілями. – Як і в багатьох інших авто, щось може «вилізти» по ходовій частині, але це результат умов експлуатації. Сьогодні ми надаємо гарантію на наші автомобілі на три, а то й на п’ять років. І це говорить про якість машин».

Третє. Водії бояться проблем під час сервісного обслуговування. Півтора роки на Прикарпатті продають автомобілі BYD і, як кажуть у салоні «Карпати-Лада», проблем із обслуговуванням машин немає. «Зараз китайські авто на дуже сильних позиціях у сегменті лоу-кост, – говорить Олег Задер, керівник відділу з продажу автомобілів ПрАТ «Карпати-Лада». – У авторизованих дилерів є сервісні центри, виставкові майданчики. Ми повністю забезпечуємо гарантійне та післягарантійне обслуговування. Проблем із запчастинами немає, їх замовляють централізовано і закуповують через імпортера».

Четверте – погані результати краш-тестів. Про це ми розпитали у дилерів ще одного старожила на Прикарпатті – Geely. «У 2006 році я, можливо, теж дивився з пересторогою на ці машини, – каже Андрій Турчанський, директор ДПІІ «Автоінвестстрой-Івано-Франківськ». – За сім років багато чого змінилося і в комплектації, і в надійності. Щодо безпеки, то, до прикладу, Geely Emgrand, за результатами краш-тестів, набирає п’ять зірок, у нього є десять подушок безпеки. Звісно, в авто за 57 тисяч гривень не може бути того, що в машині за 110 тисяч. Але п’ять зірок для китайського авто – це рівень».

Кажуть фахівці:

«Плюси китайських авто – це доступна ціна та привабливий вигляд, – каже Володимир Бекеньов, івано-франківський гонщик та автомеханік. – Але низька ціна приховує недоліки: малий ресурс зап­частин, а також технології минулих і позаминулих поколінь. Важлива проблема – дефекти якості деталей. Купівля китайського авто за невеликі гроші обіцяє покупцеві зовнішню красу, однак за якістю його можна прирівняти до класичних ВАЗів».

«Про китайські авто зараз нічого надзвичайно поганого не скажеш, – не погоджується Сергій Жолинський, гонщик, фахівець із автозапчастин одного з калуських СТО. – Часом, салон є не дуже якісним, має зайві звуки, але в дорогих версіях цього немає. Натомість, комплектаціям «китайців» нині позаздрять багато водіїв, які їздять на бюджетних «європейцях». До того ж, чимало десятилітніх «євромашин» коштують так само, як нові авто з Китаю. Особливо це розуміють таксисти. Знаю водіїв, які про європейські чи японські авто навіть чути не хочуть, бо їхні «китайці» від’їздили по 500 тис. км без особливих додаткових вкладень. Вони навіть жартують про запчастини: «У мене все оригінальне – китайське».

 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.