Авто

Дорога кримінальна

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Автомобільні крадіжки та шахрайства поширюються відповідно до збільшення кількості авто на дорогах. Від барсеток чи гаманців зловмисники дійшли до застосування психологічних прийомів. Кожен досвідчений автомобіліст зможе повідати кілька таких випадків зі свого досвіду чи з переказів знайомого. «Репортер» вирішив розглянути найпоширеніші схеми шахрайства на дорогах та найефективніші методи протидії.


Підстава

Це – вищий пілотаж. В основ­ному таке відбувається у великих містах. Для цього беруться два-три солідні авто, майже нові. Одне з них ніби сильно поспішає та буквально зганяє «жертву» зі смуги. Інше (підстава) тримається справа ззаду, у так званій «сліпій зоні» дзеркал. З початком маневру «жертви» підстава прискорюється та підставляється під удар. При цьому з вікна кидають пластикову пляшку, яка імітує удар.

Далі, поки один пояснює автовласнику, як треба їздити, інший дряпає заднє крило потер­пілого наждаком, щоб довести зіткнення. Завдання шахраїв – отримати гроші одразу на дорозі або спровадити жертву за коштами до родичів, знайомих. Головне, щоб «клієнт» був упевнений, що це справді ДТП, і винен саме він.

За словами начальника ЦГЗ УМВС в Івано-Франківській області Василя Гультайчука, такого автошахрайства на Прикарпатті ще не фіксували. Але якщо ви таки втрапили в таку історію, міліція радить закритися в машині й телефонувати в ДАІ та свою страхову компанію. Не залишайте місце події, не йдіть не поступки злочинцям. Як правило, якщо клієнт не ведеться, вони тікають. У будь-якому разі варто дочекатися приїзду ДАІ та запротоколювати випадок автопідстави.

Наїзд на пішохода

Все виглядає досить правдоподібно. Один шахрай рухається тротуаром і розмовляє по телефону зі своїм колегою, який керує його діями. Коли «спостерігач» вибирає авто, спільник нібито починає переходити дорогу та падає на капот «жертви».

Далі відбувається спектакль із вибаченнями перед водієм і запевненнями, що претензій немає. Але до того вони вже все зняли на камеру мобільного. Вже назавтра починається шантаж, з’являються свідки та висновок медекспертизи. Справа пахне криміналом, адже був наїзд, а водій зник з місця пригоди.

У цьому випадку можна повідомити свою страхову компанію, викликати й дочекатися співробітників ДАІ. Можна взяти розписку в «потерпілого» про те, що в нього нема претензій. Добре мати двох свідків та їхні паспортні дані. Шахраї таких розписок не дають, а в разі реального наїзду цей документ може стати у пригоді.

Крадіжка із салону

Схема простіша, ніж попередні, але може завдати не менше неприємностей. Один шахрай відволікає увагу водія, наприклад, просить щось показати на карті, а його спільник непомітно витягає із салону все, що вхопить. Переважно шахраїв цікавлять барсетки, портфелі, ноутбуки тощо. Тому, сідаючи в авто, блокуйте двері, а з незнайомцем говоріть через приспущене скло.

На початку цього року на Прикарпатті затримали львів’ян, з чимось схожим. Як розповів «Репортеру» Василь Гультайчук, зловмисники на стоянках поруч з магазинами пробивали колеса авто. Коли виходив водій, вони стежили за машиною. Звісно, через деякий час водій помічав проблему, зупинявся та починав міняти колесо. Зловмисники були тут як тут. Поки один заговорював зуби водієві, інший «чистив» салон.

І тут Гультайчук радить блокувати двері, залишати відкритим лише багажник. А цінні речі звідти краще перекласти в салон. А коли надовго покидаєте авто, не залишайте речі в салоні. Побачивши цінну річ, злочинці можуть розбити скло та поцупити її.

«Екологи»

Про цих борців за чисте повітря час від часу розповідають у новинах. Ким би не представлялися ці люди у формі, вони не мають права здійснювати екологічний контроль на дорогах. Час від часу ДАІ проводить операції «Чисте повітря», але тоді екологи працюють на дорозі разом з даіш­никами. Пам’ятайте, зупиняти авто на дорозі має право тільки Державтоінспекція.

Якщо вас на трасі зупиняє людина, тільки зовні схожа на інспектора, та ще й на приватному автомобілі, сміливо дзвоніть на гарячу лінію ДАІ чи просто на 102. Там завжди можна уточнити, чи патрулюється ця ділянка дороги.

І наостанок

Найскладніше – це побачити себе збоку в екстремальній ситуації та спробувати моментально визначити алгоритм. Повірте, те, що зазвичай видається очевидним, може навіть не спасти на думку. Наприклад, рекомендацію замкнутися й не виходити з авто у стресовій ситуації зовсім не завжди можна виконати, оскільки згадують про неї вже потім.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.