Авто

Чіп знатиме все

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Водії, що пройшли техогляд (ТО) у серпні, вже отримали нові пластикові талони із вмонтованим мікрочіпом. Ці нововведення, кажуть у ДАІ, значно спростять їм роботу на дорогах. А для водіїв?

З 1 серпня цього року паперові талони ТО – замінять на пластикові із мікрочіпом. Їх уже видають у Івано-Франківську, Калуші та Коломиї. Ціна талона збільшилася на 70 грн., тепер він коштує 180 грн. У ньому зберігається вся інформація про авто, власника, коли проходили ТО та хто його проводив, номер страховки і номер медичної довідки. Тому наряди ДПС, які працюють на дорогах і перевіряють автомобілі, скоро будуть оснащені спеціальними сканерами.

«Така методика значно спростить роботу на дорозі та зменшить крадіжки автомобілів, – каже речник ДАІ, старший інспектор Костянтин Кулак. – Досить лише відсканувати талон і за декілька секунд можна отримати всю інформацію. Цих талонів є достатньо, тому проблем не виникне. Інформація в мікрочіп заноситься протягом п’яти хвилин. З наступного року такі талони будуть у всіх водіїв».

Наразі техогляд на Прикар-патті пройшли близько 70 % водіїв. Великий ажіотаж був перед відпустками. Проте, в обласному управлінні ДАІ стверджують, що решта чекає до крайнього терміну. І так кожного року. «Наші люди зазвичай усе роблять в останній момент», – каже Кулак.

Два роки тому, згідно з двома постановами Кабміну (№№ 606, 607) перевіряти автомобілі можуть як у ДАІ, так і на приватних автосервісах. Для цього СТО повинні мати відповідне обладнання та пройти державну сертифікацію. У Івано-Франківську таких є сім, по області – 35. Втім, техогляд можна пройти у будь-якому куточку України, але отримати талон – лише за місцем реєстрації. В автосервісі водій отримує відповідний сертифікат, який дійсний протягом 45 діб. З ним треба їхати на реєстрацію у «своє» ДАІ.

До речі, сертифікату, виявляється, недостатньо – даішники також оглядають автомобіль. «Окрім діагностики, працівники приватного автосервісу заносять результати ТО до спеціальної бази даних, – пояснює Костянтин Кулак. – Коли людина приносить до нас документи перевірки, ми вибиваємо номер документа в базі та дивимося, чи справді водій пройшов техогляд. До бази даних також заносять інформацію про порушення та штрафи».

Крім того, у ДАІ обіцяють згодом створити таку ж систему даних про медогляд водіїв.

Натомість, самі водії стверджують, що ці нововведення не полегшать їм життя. Вони одностайні: техогляд – задоволення не з дешевих, потребує чимало часу та нервів.

«Щоб отримати медичну довідку, потрібно проїхати пів міста, – жаліється таксист Олексій (без прізвищ). – Наркодиспансер розташований на Млинарській, решту лікарів проходиш в іншій лікарні, а далі тебе відправляють на Матейки робити рентген. Вкінці, щоб отримати медичну довідку, ти ще повинен у лікарні добровільно-примусово заплатити 50 грн. за якесь там страхування. І потім мусиш дати ще стільки ж, аби тобі її нарешті віддали».

«Чесно кажучи, офіційно не проходив ніколи, – каже інший водій, Володимир. – Приношу техпаспорт, називають ціну, наступного дня забираю талон. А якщо офіційно, то треба трошки поїздити по СТО, відстояти в чергах. Нікому таке не потрібно, але якщо немає знайомих, то інакше не вийде».

«Щоби пройти техогляд, потрібно затратити мінімум три дні, максимум – два тижні. – переконаний Андрій. – І яка різниця, що зараз ввели тую пластикову картку. Вона лише дорожча, а так для водія не має жодної різниці, який талон приліпити до вікна. Задоволення – дороге. На техогляд я приблизно витрачаю 700‑800 грн.».

***

У будь-якому разі, нагадаємо: техогляд – річ необхідна, його треба проходити. Інакше вам доведеться або закрити авто в гараж, або платити штраф 450 грн. при кожній зустрічі із даішником. До речі, ТО можна пройти і в суботу – ДАІ працює.

До речі

Міліція хоче віддати техогляд страховикам

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов заявив, що не проти передачі функцій проведення техогляду особистих транспортних засобів страховим компаніям.

«На мою думку, це не в компетенції міліції – проводити техогляд, – сказав Могильов. – Його повинні проводити страхові компанії, адже в Україні введено обов’язкове страхування транспортних засобів. МВС не буде заперечувати, якщо будуть внесені зміни до законодавства та існуюча практика у цій сфері буде змінена».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.