У п‘ятницю, 23 листопада, у Франківську в рамках західноукраїнського бізнес-форуму пройшов благодійний аукціон, організований координаційним центром SUN та бізнес-асоціацією Івано-Франківська. За результатами аукціону вдалося зібрати майже 2 мільйони гривень на підтримку прикарпатських бригад. Про це йдеться в сюжеті Каналу 402, пише Репортер.
На аукціоні представили 14 лотів, серед яких особливу популярність мала збірка поезій Сергія Жадана – її продали за 220 тисяч гривень.
Представниця координаційного центру SUN Ярина Мельник розповідає, що серед лотів були унікальні вироби від військовослужбовців, трофеї, такі як фрагмент ракети, а також традиційний вимпел з підписом головнокомандувача Сирського.
Є вироби, які готували військовослужбовці різних підрозділів Прикарпаття. Є унікальні трофеї, як, наприклад, фрагмент ракети забитої на Прикарпатті. Є наш традиційний вимпел з шевронів підрозділів Прикарпаття з підписом головнокомандувача Сирського. Також є картини від дітей та дружин військовослужбовців, – говорить Ярина Мельник. – Маємо цьогоріч і два унікальні лоти, які до нас їхали досить довго і здалеку. Це футболка з підписом надзвичайного уповноваженого посла України у Великій Британії пана Валерія Залужного. І також маємо книжку авторства Боріса Джонсона, колишнього прем’єр-міністра Великобританії.
Загалом на аукціоні зібрали 1 795 000 гривень, які будуть спрямовані на підтримку прикарпатських бригад.
Під час форуму відбулося декілька тематичних панелей, зокрема говорили про стійкість українських бізнесів під час війни, стратегії збереження успіху в екстремальних умовах, а також вплив штучного інтелекту на підприємницьке середовище. Окрім того, не оминули й тему тісної взаємодії культури та бізнесу. Головним спікером цієї панелі виступив письменник та військовослужбовець Нацгвардії Сергій Жадан.
У нас в Харкові, наприклад, не працюють зараз театри, не працюють бібліотеки, не працюють концертні зали. У нас культура поставлена на паузу. У Франківську, слава Богу, цього немає. В принципі, культура в умовах війни так чи інакше змінює формат свого існування. По-перше, ну, навіть суто ресурсно, багато митців сьогодні доєдналися до сил оборони, вони знаходяться у війську. А ті хто залишився мусять власне працювати і за себе і за тих, кого немає, – каже Жадан.
До теми: Кіно й допомога ЗСУ на роверах. Богородчанець Ігор Волочій зняв фільм про деокуповані села і міста
Нагадаємо, центр #SaveUkraineNow (SUN) був створений на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, об’єднавши зусилля громадських організацій, бізнесу та військових. Основною метою центру є надання допомоги українським захисникам, зокрема через збір коштів, медикаментів та інших необхідних ресурсів для фронту.
Нещодавно координаційний центр SaveUkraineNow(SUN) закрив великий проєкт НебоЗбір для 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади – волонтери передали 20 стаціонарних та 30 мобільних мультичастотних засобів радіоелектронної боротьби, а також 60 сканерів радіоелектронної розвідки. А на початку року центр SaveUkraineNow закупив 100 гранатометів для військових. Це була найбільша партія озброєння, яку SUN купував за два роки роботи.
Comments are closed.