У Івано-Франківську відкрили дошку полеглому військовому Андрію Яцелю. Чоловік був родом із Луганська. У 2014-му році, коли його рідні землі окупували бойовики, чоловік переїхав до Івано-Франківська.
Далі ніс службу в Збройних силах України, брав участь в АТО/ООС на Донбасі. Андрій був дуже товариським та мав багато друзів, яких знайшов саме у Івано-Франківську, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.
Це була людина з якою хотілося говорити, це була людина з якою було цікаво говорити про наш Івано-Франківськ, який став йому дуже рідний. Людина з крайнього сходу стала дуже близькою нам тут на заході. Тому що він захищав наші цінності, – ділиться спогадами подруга Андрія Марія Білякевич.
Між Хмельницьком та Івано-Франківськом Андрій свого часу обрав наше місто. Хотів мати своє житло, працював над власним розвитком. У цьому йому активно допомагали франківці.
25 лютого він мені передзвонив і каже: «Здоровʼя бажаю! Я вже в 10ці, ми поїхали. Після того як його голос лише 1 раз чула. Він був на Бахмутському напрямку. А потім мені повідомили, що він загинув. Сумно, бо в нього було дуже багато мрій: мати свою хатинку, любив Україну, хотів, як його бачите, працювати на землі і щось вирощувати, – каже депутатка обласної ради, голова постійної комісії з питань захисту прав учасників і ветеранів та їхніх сімей, психологиня та психотерапевтка Наталія Чаплинська.
За майже вісім років проживання у Івано-Франківську, місто для Андрія стало рідним. Він любив прогулюватися маленькими провулками та центральними вулицями. Друзі кажуть, Івано-Франківську його бракуватиме.
Андрій був патріотом, дуже добра, культурна і вихована людина. Він любив Україну, любив Франківськ. Казав, що Франківськ найкраще місто, – каже друг загиблого Петро Гураль. – Навпроти вокзалу тумба стоїть, де намальовані туристичні маршрути. Він казав, що то його найулюбленіше місце. Стояв, вибирав маршрути, подорожував. Брав з собою друзів, військових побратимів. Мені його дуже бракує, бо він мій друг. Без нього важко.
Загинув Андрій Яцель під час наступальних дій противника на позиції. В ході ведення стрілецького бою сержант Яцель отримав поранення несумісні з життям. Андрій не був родом із Івано-Франківська, однак став його патріотом. Міський голова Руслан Марцінків під час відкриття дошки закликав вшановувати пам’ять тих, хто вимушено переселився із окупованих міст України і став на захист нашої держави.
Я закликаю приходити і вшановувати пам’ять. Коли ми ховаємо місцевих хлопців – є рідні, однокласники, є друзі. А коли ховаємо хлопців, які покинули все, не мають іноді житла і багато інших благ – то дуже мало людей приходить, – зазначає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Також Руслан Марцінків зазначив, що серед захисників, які поховані на кладовищі у Чукалівці, є понад 40 хлопців, які є внутрішньо-переміщеними особами. Це ті військові, які переїхали до нашого міста і брали участь у бойових діях з 2014 та 2022 років.
Comments are closed.