Про Івано-Франківськ написано багато книг, але такої ще не було. Вона побачила світ на День міста – ще 7 травня 2022 року. Втім, через війну її презентація пройшла майже непоміченою. Та й на полиці книгарень видання не потрапило, бо його дарували офіційним делегаціям. А шкода, бо книжка гідна кращої долі. Це абетка, де кожна літера символізує якусь міську цікавинку, яка є лише в нас, пише Іван Бондарев у Репортері.
Ідея належить Уляні Басараб-Ганчак – начальнику управління міжнародних зв’язків, туризму та промоції міста. Треба було створити книгу, яка б презентувала місто, легко читалась та яку приємно було б узяти у руки.
Для написання текстів запросили мене, а дизайн та ілюстрації довірили молодій художниці Ірині Парахоняк, яка дуже добре впоралась із завданням.
Читайте: Фізкультура “по-американськи”. 80-річна фітнестренерка з Прикарпаття і досі викладає (ВІДЕО)
Спочатку думали присвятити кожній літері одну місцеву родзинку, що відповідало сторінці. Склали список гідних об’єктів, їх виявилось значно більше. Тому, аби не різати по живому, деяким літерам виділили дві сторінки.
Звісно, список є субʼєктивним і не охоплює всього. Але й не може охоплювати. Перед творчим колективом стояла задача створити не енциклопедію, а книгу, яка передає атмосферу міста, знайомить з його культурою, історією, розповідає про сучасність. Такий собі мальований літопис міста на Бистрицях від Потоцького до Пана Дай Пару Копійок…
Сьогодні у «Репортері» ми починаємо знайомити мешканців міста з Івано-Франківською абеткою. Першою літерою, звісно, буде «А», з якою символізується австрійська архітектура. Саме завдяки їй у центрі сучасного Франківська збереглося трохи старого Станиславова.
Зокрема, готель «Дністер», який завзяті «реставратори-реконструктори» за мовчазної згоди влади майже переробили на блискучий новобуд. Але це не фінал історії. Добру архітектуру у нашого міста ніхто не забере.
Отже, далі буде. Вже завтра.
Іван Бондарев
Comments are closed.