15-18 вересня у франківську пройде міжнародний фестиваль короткометражних фільмів 4:3. Фестиваль присвячений презентації актуальної української та міжнародної кінопродукції у форматі 4:3. На фестивалі буде представлено документальне, ігрове, анімаційне та експериментальне кіно.
Гроші, зібрані з показів будуть переказані «Руху опору і допомоги», який працює на базі Івано-Франківського драмтеатру та займається нагальними гуманітарними та військовими потребами. Про це розповіла акторка театру, координаторка центру “Рух опору і допомоги” Надія Левченко, пише Репортер.
Читайте також: Дати змістилися. Як з осені навчатимуться студенти у Франківську
До організації фестивалю долучилася ГО “Франківський драмтеатр”, яка була заснована незадовго до повномасштабного вторгнення. Відкрили цю ГО, аби розширювати можливості театру і міста на мистецькі події. Але почалася війна і організація включилася у волонтерство. До правління ГО увійшли актори театру Надія Левченко, Олексій Гнатковський, Іван Бліндар.
Ми планували цікаву презентацію, але з початком війни було не до презентацій, – розповідає директор драмтеатру Ростислав Держипільський. – Громадська організація почала займатися ділом і зараз Надія Левченко на раді правління обрана головою ГО. Далі театр працюватиме у двох напрямках. Раніше у нас були черги тільки увечері на виставу. Тепер стоять вранці черги за допомогою, а увечері – на виставу.
Ми волонтеримо і досі. Цей наш фронт не закривається. Щоправда об’єми зменшилися. Стало важче діставати гуманітарну допомогу. Але потреби зростають. Ми працюємо і зупинятися не збираємося. Шукаємо інвесторів і партнерів. Наші райони допомоги – Харків і Харківська область, Миколаїв і Миколаївська область. До Херсону ми вже не доїжджаємо. Ми знайшли спосіб, як переправляти в Херсон валюту ворога. Але це реально допомагає вижити дитячим будинкам і людям, які залишилися там.
Громадська організація вирішила повертатися і до мистецької діяльності.
15-18 вересня у партнерстві з міжнародним фестивалем короткого метру 4:3 пройдуть покази фільмів у драмтеатрі та палаці Потоцьких.
Відкриття планують на “Бастіоні”.
Читайте також: На Прикарпатті археологи знайшли нові артефакти: чому це важливо
“Це така нагадайка про наш мультидисциплінарний фестиваль Porto Franko, яким гуділо все місто. Гудіти ми, звісно, будемо менше. Але трохи повернемо настрої і всі кошти, зібрані на подіях, будуть направлені на волонтерський центр “Рух опору і допомоги” – і на корисні штучки та ніштяки нашим хлопцям і на придбання продуктів, медикаментів і засобів гігієни для людей, які зараз там, де магазини не працюють”, – говорить Надія Левченко.
Наразі фестиваль вже провів ряд показів українського кіно в місті Джакарта, Індонезія в співпраці з локальним індонезійським об‘єднанням Praktik (non) Praxis та інституцією Indonesian Visual Art Archive.
До теми: Пантоміма як «зброя». Живі скульптури з Франківська виступили у Бельгії та передали на ЗСУ 1500 євро
Ідея проведення фестивалю виникла через вакуум подібних ініціатив у місті, а також через бажання створити більш «низовий», ніж «офіційний» захід, який би популяризував сучасне українське та світове кіно, був би безплатним та відкритим для місцевої громади, – йдеться на сторінці фестивалю.
Comments are closed.