Культура

У вересні франківцям покажуть міжнародний фестиваль короткого метру – гроші передадуть на ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

15-18 вересня у франківську пройде міжнародний фестиваль короткометражних фільмів 4:3. Фестиваль присвячений презентації актуальної української та міжнародної кінопродукції у форматі 4:3. На фестивалі буде представлено документальне, ігрове, анімаційне та експериментальне кіно.

Гроші, зібрані з показів будуть переказані «Руху опору і допомоги», який працює на базі Івано-Франківського драмтеатру та займається нагальними гуманітарними та військовими потребами. Про це розповіла акторка театру, координаторка центру “Рух опору і допомоги” Надія Левченко, пише Репортер.

Читайте також: Дати змістилися. Як з осені навчатимуться студенти у Франківську

До організації фестивалю долучилася ГО “Франківський драмтеатр”, яка була заснована незадовго до повномасштабного вторгнення. Відкрили цю ГО, аби розширювати можливості театру і міста на мистецькі події. Але почалася війна і організація включилася у волонтерство. До правління ГО увійшли актори театру Надія Левченко, Олексій Гнатковський, Іван Бліндар.

Ми планували цікаву презентацію, але з початком війни було не до презентацій, – розповідає директор драмтеатру Ростислав Держипільський.  – Громадська організація почала займатися ділом і зараз Надія Левченко на раді правління обрана головою ГО. Далі театр працюватиме у двох напрямках. Раніше у нас були черги тільки увечері на виставу. Тепер стоять вранці черги за допомогою, а увечері – на виставу.

Ми волонтеримо і досі. Цей наш фронт не закривається.  Щоправда об’єми зменшилися. Стало важче діставати гуманітарну допомогу. Але потреби зростають. Ми працюємо і зупинятися не збираємося. Шукаємо інвесторів і партнерів. Наші райони допомоги – Харків і Харківська область, Миколаїв і Миколаївська область. До Херсону ми вже не доїжджаємо. Ми знайшли спосіб, як переправляти в Херсон валюту ворога. Але це реально допомагає вижити дитячим будинкам і  людям, які залишилися там.

Громадська організація вирішила повертатися і до мистецької діяльності.

15-18 вересня у партнерстві з міжнародним фестивалем короткого метру 4:3 пройдуть покази фільмів у драмтеатрі та палаці Потоцьких.

Відкриття планують на “Бастіоні”.

Читайте також: На Прикарпатті археологи знайшли нові артефакти: чому це важливо

“Це така нагадайка про наш мультидисциплінарний фестиваль Porto Franko, яким гуділо все місто. Гудіти ми, звісно, будемо менше. Але трохи повернемо настрої і всі кошти, зібрані на подіях, будуть направлені на волонтерський центр “Рух опору і допомоги” – і на корисні штучки та ніштяки нашим хлопцям і на придбання продуктів, медикаментів і засобів гігієни для людей, які зараз там, де магазини не працюють”, – говорить Надія Левченко.

Наразі фестиваль вже провів ряд показів українського кіно в місті Джакарта, Індонезія в співпраці з локальним індонезійським об‘єднанням Praktik (non) Praxis та інституцією Indonesian Visual Art Archive.

Були переглянуті «Територія пустих вікон» Зої Лактіонової та  «Зошит війни» Романа Любого. Всі кошти, які вдалось виручити з показів будуть переказані логістичному центру «Рух опору і допомоги».
Восени минулого року фестиваль пройшов вперше – за підтримки галерейного простору «Асортиментна кімната», «Сучасного Українського Кіно», Івано-Франківської кінокомісії та громадського ресторану “Urban Space 100”, який допоміг фінансово, надавши свій грант.
Фестиваль тривав чотири дні. За цей час були представлені 30 іноземних та 10 українських конкурсних кінострічок. До складу журі входили режисерка Марина Врода, режисер Філіп Сотниченко та актор Іван Бліндар.

До теми: Пантоміма як «зброя». Живі скульптури з Франківська виступили у Бельгії та передали на ЗСУ 1500 євро 

Ідея проведення фестивалю виникла через вакуум подібних ініціатив у місті, а також через бажання створити більш «низовий», ніж «офіційний» захід, який би популяризував сучасне українське та світове кіно, був би безплатним та відкритим для місцевої громади, – йдеться на сторінці фестивалю.
Цьогоріч на проведення фестивалю Urban Space 100 виділив 47 тис грн.
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: