Статті

«Нові» вулиці Франківська. Василя Сліпака (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Репортер продовжує рубрику #Нові вулиці. Тут ми знайомимо франківців і гостей міста з перейменованими локаціями. Розповідаємо про історію кожної вулиці, показуємо цікаву архітектуру та радимо, що тут корисного можна знайти. І звісно ж, – розказуємо про людей, на честь яких назвали вулиці. Аби знали й запам’ятовували.

Нагадаємо, що на позачерговій сесії міськради, яка була 13 квітня, депутати проголосували за перейменування 25 вулиць, що були названі на честь російських та радянських культурних діячів. Натомість нині вулиці Франківська перейменовані на честь відомих українців.

Зокрема, представників УПА, які мали стосунок до Франківська. Також – на честь героїв нинішньої російсько-української війни. Цього разу – про вулицю Василя Сліпака, яка донедавна була Чайковського.

Розташована у районі Майзлі. Вона сполучає Деповську з Йосифа Сліпого.

Вулиця відома з початку ХХ століття. Тоді вона ще була приватною, пролягала ґрунтами землевласників Котовських і за їхнім прізвищем називалася Котовською. У 1925 році вулиця була прийнята на баланс магістрату і названа Святого Миколая.

Як пише Михайло Головатий у своїй книжці «200 вулиць Івано-Франківська», до 1939 року була традиція називати вулиці іменами святих. Таких було 12 – Вікентія (провулок від Галицької до майдану Шептицького), Володимира Великого (Вінницька), Івана (Черемшини), Йосафата (Слов’янська), Кінґи (Кримська), Миколая, Михаїла (Нафтова), Ольги (забудована), Петра і Павла (Танкістів), Станіслава (тупик без назви), Якова (Тракторна), Юзефа (частина вул. Шашкевича).

У 1945 році вулицю Святого Миколая  назвали ім’ям російського композитора Петра Чайковського.

З квітня цього року вона має ім’я Василя Сліпака – всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника Революції гідності, добровольця, Героя України.

Читайте також: «Нові» вулиці Франківська. Героїв Попасної та Миколи Арсенича-Березовського (ФОТО)

Василь Сліпак був справжньою зіркою європейської сцени понад 20 років. Він мав унікальний тембр, який поєднував риси контртенору і баритону.

У 2013 році під час Революції Гідності, Сліпак очолив волонтерський рух у Франції й допомагав Україні.

У травні 2015 року вперше поїхав добровольцем на фронт. Мав позивний «Міф» – на честь Мефістофеля, героя своєї улюбленої опери «Мефістофель» Шарля Гунно. Брав участь у боях за Авдіївку.

Загинув Василь Сліпак 29 червня 2016 року в бою в районі селища Луганське (Бахмутський район) від кулі снайпера, прикриваючи товаришів з кулемета. Похований на Личаківському кладовищі у Львові.

У 2017 році указом Президента України йому присвоєно звання «Герой України» (посмертно).

До теми: “Нові” вулиці Франківська. Михайла Мулика (ФОТО)

На вулиці переважно одноповерхова забудова. Біля хат городи, виноградники й сади з рясними грушами та сливами. Тиха, зелена й непримітна вулиця. Вирізняється хіба розбитою дорогою з великими ямами.

Читайте також: «Нові» вулиці Франківська. Героїв Маріуполя (ФОТО)

Мешканка вулиці Світлана Фученко вже понад 30 років живе тут. Каже, тут гарно, тихенько й люди живуть хороші. Усі сусіди – друзі, знаються роками.

Розказує, що в кінці вулиці була база, куди вантажівки привозили зерно. Говорить, що певно від тих часів ті ями на дорогах і лишилися.

На честь кого перейменували вулицю, говорить, знають усі. До перейменування ставиться позитивно.

Я вважаю, що так треба. Якщо Україна – все має бути українське, – каже пані Світлана. – Єдине, аби хоч трошки попідсипали ями.

Авторка: Світлана Лелик

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.