Фото

Чому Держархбудконтроль не може встановити власника нового будівництва на Гаркуші? (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Учора, 24 жовтня, директор «ТрансКомСервіс Плюс» Тарас Мицик зустрівся із мешканцями вулиці Гаркуші. Каже, вони готові йти на поступки. Правда, доволі своєрідні.

140-літній дуб, який заважає новому будівництву

Слід пояснити, що у забудовника є необхідні документи на землю та будівництво. Оскільки вони датовані 2011 роком, то їх давала уже нинішня влада. Щоправда, у документах зазначені такі пункти, які він не може виконати. Відтак? надзвичайно цікаво, як будуть розгортатися події далі. Наприклад, знімати бруківку він має право тільки з дозволу мешканців, а вони його не дають. Крім цього, він має запроектувати понад 40 місць для паркування та дитячий майданчик. Але ж місця не вистачить…

За дубом – будинок Михайла Ославського, який повністю затулить новий семиповерховий будинок

Як він пояснює Мицик, прохід буде заблокований тільки на місяць. І все це для того, щоб вони зробили реконструкцію газових мереж. «Ми будуватимемо газорозподільчу підстанцію для мікрорайону, мінятимемо труби, – говорить забудовник. – Тільки місяць будуть для мешканців незручності. Іншого шляху немає».

На паркані мешканці наклеїли дитячі малюночки на екологічну тему. І запевнили, що ці забудовники кілька років тому уже зрізали п’ять дерев. Нових не посадили.

А ходити цей місяць вони пропонують мешканцям через сусідній будинок. Добре, що хоч не через приватний підвал, як пропонували день перед тим. Щоправда, нам не вдалося перевірити цей вхід, двері закриті, адже в будинку домофон.

Знайшов «ТрансКомСервіс Плюс» вихід і для машин мешканців Гаркуші, 29. «Ми проплачуємо мешканцям стоянку, – наголосив Тарас Мицик, – наприклад у районі готелю «Надія». Думаю, місяць не проблема. Якщо є якісь незручності для дітей. То ми готові орендувати автобус і возити ним дітей до школи».

Тарас Мицик

Звісно мешканці на це не погоджуються. І не вірять, що такі перепони триватимуть тільки місяць. Адже паркан на Гаркуші стоїть уже чотири роки. І за цей час вирили тільки котлован.

Що ж до мешканців Гаркуші, 27А, то тут забудовники поступили ще винахідливіше. Адже їхнє будівництво впирається їм прямо у вікна. Відтак, зауважив Мицик, вони зараз ведуть переговори, щоб викупити у них їх будинок. Так, забудовник практично визнав, що їх будинок через стане практично неприйнятним для життя.

На документі про зрубку 140-літнього дерева підпис поставив директор департаменту комунального господарства Михайло Смушак

Тільки от справа у тому, що Гаркуші, 27А – новий будинок, який будував заслужений юрист України Михайло Ославський з дочкою не для продажу, а для життя. У будинку дев’ять кімнат, він проектований на дві сім’ї і вони зовсім не планують звідти виселятися. Особливо, якщо врахувати, що за будинок у якому він живе йому пропонують всього лише дві колись (!) новозбудовані квартири…

З’ясувалося, що дозвіл на зрубку дерева у забудовника є. Попри те, що комісії встановила його добрим, він має право його зрубувати. Адже заплатив бюджету 11 тисяч гривень і зобов’язався посадити нові. Потім, коли усе збудує.

І останнє, ще чотири місяці тому депутат міської ради Володимир Чорноус на сесії міської ради дав депутатський запит стосовно цього будівництва. Відповідно до нього сесія звернулася за роз’ясненнями до Держсільгоспінспекції та та інспекції Держархбудконтролю. Але перші взагалі не відповіли, а другі відписали, що не можуть встановити власника. 

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.