Відео Культура

В мережі оприлюднили розповідь Дарії Цвєк про традиції Різдва (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В цьому оцифрованому відео – не лише сам сюжет, який транслювався на телеекранах, але й робочі моменти зйомок, а тому ці записи ще цінніші, оскільки показують Дарію Цвєк такою, якою була в житті – інтелігентною, мудрою і, водночас, простою.

Відео опублікував франківський художник Ігор Роп’яник на своїй сторінці у мережі Facebook.

“Як і обіцяв торік, викладаю відео, на якому 94-річна Дарія Цвєк розповідає про Різдво і різдвяні традиції. Тоді, у 2004-му році, до знаменитої галичанки, авторки семи кулінарних бестселерів прийшла знімальна група одного з центральних телеканалів (на жаль, не пригадую, якого), щоб поговорити з пані Дарією. Я був присутній під час зйомок, а моя донька Христина, яка впродовж тривалого часу допомагала Дарії Цвєк в написанні її останньої книги, тоді асистувала їй” – йдеться у дописі.

За словами Ігоря Роп’яника, це було, скоріш за все, останнє інтерв’ю знаменитої галичанки – через п’ять місяців її не стало.

У відео Дарія Цвєк розповідає, якщо підкинути ложку куті до стелі – це буде вказувати на багатий урожай. Так робив її дідусь, а бабуся сварилася, бо хата була побілена і від куті були плями.

По кутах святкового столі треба покласти мак – на багатств, часник – на здоров’я, а яблуко – аби родили сади.

Жменю сіна клали під стіл й кидали горіхів, аби діти бавилися й «кудкудакали» – аби кури неслися.

Традиція вимагає, аби була парна кількість осіб за столом, – говорить у відео Дарія Цвєк. – Мій дідусь так переживав, що не буде парної кількості осіб, що вийшов на вулицю і якраз зустріч якогось дідуся і каже: «Ходіть до мене на Вечерю». Він не перечив. Не питався ні прізвища нічого. Привів і посадив на почесне місце. Так і ви пам’ятайте, аби була парна кількість за столом. Найперше сідають старші, а наймолодші при кінці”.

Також кулінарка радить, з якої начинки можна робити вареники. На Святвечір мусять бути з капусти та маку, а ще можна робити з сухофруктів. Їх треба відварити, перемолоти й трохи просмажити. Будуть дуже смачні пироги.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.