Спорт

У Івано-Франківську відкрили Академію боротьби (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В суботу, 11 січня в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника урочисто відкрили Академію боротьби Прикарпаття імені Василя Федоришина.

Ініціаторами створення Академії боротьби Прикарпаття для молодих спортсменів виступили народний депутат України, перший віце-президент Асоціації вільної боротьби України, президент обласної Федерації вільної боротьби Едуард Прощук та заслужений тренер України Іван Курилюк, пише “Репортер” з посиланням на Бліц-інфо.

За підтримки Прикарпатського національного університету і за кошти дев’яти меценатів в університеті провели реконструкцію спортзалу та обладнали новий сучасний тренувальний комплекс за міжнародними стандартами, де будуть займатися вихованці Академії.

Президентом Академії боротьби Прикарпаття став декан факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського національного університету Ярослав Яців. Головним  тренером Академії став заслужений тренер України з вільної боротьби Іван Курилюк.

Як зауважив під час урочистого відкриття Академії боротьби Прикарпаття Едуард Прощук, колись батьки привели його на вільну боротьбу і це змінило його життя. Тож у нього вже давно була мрія створити Академію, щоб молоді спортсмени мали всі можливості для підготовки до змагань.

“Ціль Академії – це концентрація найкращих спортсменів в одному місці. Щоб разом з найкращими тренерами України вони готувалися до перемог на Олімпійських іграх, Чемпіонатах світу, Європи і України. Це спортивна ціль. А соціальна ціль – це виховання достойних людей, патріотів. Всі осередки, які діяли і надалі будуть працювати у звичному режимі. Водночас кращі з кращих спортсменів, як Прикарпаття так і в майбутньому всього заходу України, будуть займатися тут. Адже Академія – це найкращі тренери і сучасні умови для занять за європейськими стандартами. Наразі в нас є перший набір, всі вони сьогодні на відкритті, а в майбутньому ми проведемо додатковий відбір в Академію”, – сказав Прощук.

У свою чергу ректор університету Ігор Цепенда зауважив, що це добра університетська традиція, поруч з наукою розвивати потужні спортивні школи.

“Академія боротьби – це перший крок до того, щоб формувати нову спортивну школу, яка прославлятиме не тільки Прикарпаття, але й Україну. Ми дуже вдячні Едуарду Прощуку, який загорівся цією ідеєю створення Академії боротьби і спільно з благодійниками втілив її в життя”, – сказав ректор.

Також Ігор Цепенда подарував Едуарду Прощуку видання унікального Галицького Євангелія.

Варто відзначити, що серед перших спортсменів Академії боротьби Прикарпаття стали семеро студентів факультету фізичного виховання і спорту Прикарпатського університету. Наразі тут тренуватимуть 13 спортсменів.

Поза зоною комфорту або Куди насувається франківський «Ураган» (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.