Соціум Статті Фото

Як у Франківську школа №13 з мерією боролася і наче перемогла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Днями депутати Івано-Франківської міської ради на позачерговій сесії серед інших рішень проголосували об’єднати вечірню школу № 1 і загальноосвітню № 13.

З них вирішили зробити школу № 14. Натомість вчителі й батьки доволі жорстко протестують проти злиття з вечірньою школою. Вимагають скасувати рішення міськради.

Об’єднання двох шкіл у міськраді пояснили просто – на вечірню держава не виділятиме освітню субвенцію, а місто її утримання не потягне.

«Аби отримувати фінансування з держбюджету, деяким франківським школам доведеться змінити устрій, – прокоментував міський голова Руслан Марцінків. – Справа в тім, що, згідно з освітніми реформами, для уряду втрачає значення поняття школа-садок. Отож, відтепер рішенням сесії в Івано-Франківську створено молодшу школу імені Софії Русової, а замість школи-садка № 6 – молодшу школу «Пасічнянська». Також, за вимогою законодавства, вечірня школа міста об’єднується з ЗОШ № 13. Разом вони стануть комунальним закладом ЗОШ № 14».

Читайте: Франківську не дають грошей на Нову українську школу (ВІДЕО)

У понеділок, 11 червня, батьки та вчителі школи № 13 зібралися на мітинг на Вічевому майдані. Кажуть, їх щодо злиття ніхто не питав. Батьки переживають за дітей, мовляв, вони й так навчаються у дві зміни. Вчителі-пенсіонери бояться через реорганізацію втратити роботу, бо з вечірньої школи очікують ще 20 викладачів.

«Кожен із нас і так має неповне тижневе навантаження. А коли прийдуть ще 20 вчителів з вечірньої, то буде скорочення, – говорить голова профспілки школи Ольга Курман. – Сьогодні опинитися без роботи чи йти у відпустку, не знаючи, що на нас чекає, ми не хочемо. Тому йдемо на зустріч з мером, аби він пояснив ситуацію».

Читайте: Випускникам Печеніжинської школи-інтернату вручили “валізи у майбутнє” (ФОТО)

Батьки більше стурбовані, що школа просто не вмістить стільки люду. За їхніми словами, наразі у ЗОШ № 13 – 720 учнів, дві зміни, до 18:00. Крім того, побоюються близького сусідства із вихованцями вечірньої школи. Натомість пропонують об’єднати з вечірньою – ЗОШ № 17, яка розташована неподалік і, кажуть, не така завантажена.

«Про рішення сесії ми дізналися випадково – з інтернету, – каже директорка школи № 13 Ольга Драпак. – Відбулася позачергова сесія, на якій підняли питання злиття школи та її перейменування. Мене, як директора, ніхто не питав. Ці дії направлені й проти мене, бо я пенсіонерка. А вони не знають, як іще позбутися пенсіонерів».

Шукати правди пішли до міського голови Руслана Марцінківа. Домовилися зустрітись з ним у понеділок, 11 червня, там же – на Вічевому майдані. Але зустріч перенесли на 13:00 вівторка, 12 червня.

Читайте: У франківських школах встановлять спеціальні двері для безпечної евакуації дітей

У вівторок Марцінків пообіцяв батькам і вчителям, що після злиття, окрім зміни школи з номера 13 на 14, нічого не зміниться. Але на посаду керівника буде конкурс, бо наразі є дві директорки.

«Прийняли закон про освіту і там не передбачено ані шкіл-садків, ані вечірніх шкіл. Приєднали до цієї школи, бо вона найближче, – каже мер. – У міста немає грошей утримувати дві комунальні структури. Нічого не зміниться, окрім назви, яка дозволить нам отримувати державну субвенцію. Приміщення на Дністровській залишається для роботи вечірньої школи. Весь педагогічний колектив переведуть із збереженням годин. Усіх пенсіонерів також оформимо переводом».

Читайте: Нова українська школа – зірвана, – мер Франківська

Очільниця вечірньої школи № 1 Наталя Стефанишина говорить, що 29 березня отримала лист від міністерства, в якому йдеться, що нині чітко визначені типи закладів освіти. І там справді не передбачено вечірніх шкіл. Однак, при школах можна створювати класи з вечірньою формою.

«Рішення про доцільність школи та зміну її типу приймає мер, що він і зробив, – каже Наталя Стефанишина. – 20 квітня вийшло розпорядження про навчальні плани для вечірніх шкіл лише на наступні два роки. Нові класи ми не набираємо, залишається випустити 10-й і 11-й. Тому, думаю, за два роки вечірнього навчання не буде зовсім, а освіту здобуватимуть дистанційно. Мені неприємно було слухати, що наші учні навчать діток курити й пити. У нас навчаються і діти зі школи № 13. Чути про те, що втратиться престиж школи, було боляче».

Директорка департаменту правової політики Надія Кедик говорить, що місто зобов’язане всіх перевести і всім працівникам надати роботу. Тому запевняє – нікого не звільнять. Крім того, у мерії обіцяють, що вечірня школа працюватиме як філія і жодним чином не вплине на навчальний процес у школі № 13. Втім, усі тонкощі із навантаженням і робочими моментами – це вже питання до управління освіти та їхньої юридичної служби.

Читайте: 10-річний школяр у Франківську ледь не потрапив до рук збоченців (ВІДЕО)

«Ми консультуємося з юристами, держреєстратором, допрацьовуємо доповнення. Хочу запевнити, що ніякого упередженого ставлення немає. Номер школи вирішили змінити, бо подумали, що число «13» може бути нещасливим, – каже Ігор Смаль, директор департаменту освіти. – Школу ж обрали за територіальною близькістю, учні ЗОШ № 13 навчаються у вечірній школі. І немає там чого боятися».

Під час обговорення міський голова запропонував своєму заступникові Олександру Левицькому очолити робочу комісію, яка мала б вирішити усі питання. На звернення батьків також пообіцяв, що номер школи залишать без змін – 13.

Та у підсумку батьки й колектив школи – незадоволені. Кажуть, якби одразу все пояснили та попередили, не було б і спротиву. А тепер уже довіри нема.

Сподіваються, що на наступну сесію, яка відбудеться 21 червня, департамент підготує зміни до рішення і пропише всі моменти – аби і вчителі, і батьки учнів школи № 13 могли спокійно чекати 1 вересня.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.