Соціум Фото

На Франківщині майже втричі зменшили використання наркотичного знеболення (Інфографіка)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Івано-Франківщині зменшився показник використання наркотичного знеболюючого. До такого висновку дійшли в Інституті аналітики та адвокації.

Аналітичний центр дослідив тенденцію використання опіоїдних анальгетиків у Івано-Франківській області. З 2015 року рівень використання морфіну у лікарнях зменшився. Повідомила прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”.

Опіоїдні анальгетики – це препарати, які використовують у лікарнях для знеболення після операцій, поліпшення якості життя смертельно хворим пацієнтам та інших медичних цілей.

“Найчастіше це трамадол, кодеїн, тримеперидин, фентаніл і морфін, який у світі вважають золотим стандартом знеболення, – пояснює аналітик ІАА Олександр Ткаченко. – Ми виявили, що упродовж 2012-2016 років українські лікарні використали найбільше опіоїдних анальгетиків у 2015 році, а найменше у 2016 році (за виключенням фентанілу)”.

Спеціалісти зазначають, що розвиток сфери обігу наркотичних лікарських засобів має стратегічне значення для всієї сфери охорони здоров’я.

У 2015 році за використанням морфіну у лікарнях лідирувала Волинська область, а найменше анальгетика застосовували на Рівненщині. Івано-Франківська область із показником 63,71 грам/100 тис. населення була на 9 місці по Україні.

Упродовж наступного 2016 року середньоукраїнське значення використання морфіну зменшилося майже вдвічі, а лідером стала Хмельниччина. Використання на Івано-Франківщині також зменшилося і регіон перемістився на 17 місце у загальноукраїнському рейтингу.

У результаті дослідження експерти розробили пропозиції для поліпшення системи обігу.

Довідково: Матеріал створений ГО «Інститут аналітики та адвокації» у рамках проекту «Формування моделей звітності та обробки даних у сфері обігу наркотичних анальгетиків», який реалізується ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки МФ «Відродження».

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.