Соціум

Чи потрібно у медзакладах надягати бахіли – Супрун

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У багатьох українських медзакладах існує правило: не можна заходити без бахіл.

При цьому у жодних нормативних документах в Україні немає вимог, які зобов’язують пацієнтів та відвідувачів носити бахіли в усіх приміщеннях лікарень. Про це на своїй сторінці у Facebook написала очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун.

Єдині місця в лікарні, де варто їх носити – операційні та приміщення, які потребують асептичних умов. У них проводяться інвазивні втручання й існують ризики виникнення і передачі інфекції, а бахіли можуть забезпечити мінімальний фізичний бар’єр від мікроорганізмів.

Втім, існують дослідження, які заперечують ефективність такого методу захисту. Зокрема, науковці півроку вимірювали різницю між тим, як розповсюджується інфекція, як довго перебувають пацієнти та як часто помирають у відділенні інтенсивної терапії, коли персонал і відвідувачі надягають бахіли та коли не надягають. Значущої різниці знайдено не було.

“Ініціатива щодо надягання бахіл на кожного, хто переступає поріг лікарні, зазвичай йде від медзакладу. І має на меті зменшити роботу прибиральниць, а подекуди й нажитися за рахунок гаманця пацієнта”, – переконана Супрун.

Вона зазначає, що невиправдане використання бахіл у таких обсягах, як це відбувається зараз – економічно необґрунтовано та не несе відчутної користі ані медзакладу, ані відвідувачам.

Крім того,величезна кількість викинутих одноразових бахіл забруднює планету.
А псування екології має набагато гірші наслідки для здоров’я людей, аніж сліди від взуття на підлозі”, – стверджує Супрун.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.