Політика

Хто прогулював сесії та як голосували прикарпатські нардепи (ІНФОГРАФІКА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно закінчилась восьма сесія Верховної Ради, тож зараз політики на канікулах й готуються до нового парламентського сезону, який розпочнеться вже 4 вересня.

Громадянська мережа ОПОРА підбила підсумки парламентської активності протягом попередньої сесії, що тривала з лютого по липень.

Законотворчість і тематичні пріоритети

Під час восьмої сесії Верховної Ради депутати-мажоритарники з Івано-Франківщини 175 разів виступали ініціаторами законотворчих ініціатив. Найбільшу увагу депутати приділяли економічній тематиці – приблизно 40% . Дещо менше – 31%  – парламентарі присвятили галузевому розвитку.

Іншим тематичним напрямкам, наприклад, гуманітарній та правовій політиці, державному будівництву та соціальній політиці присвячено орієнтовно по 6-7% законотворчих ініціатив. Найменш пріоритетними темами для прикарпатських депутатів були безпека і оборона, звернення і заяви ВР та організаційні питання парламенту.

У процесі розробки і внесення до парламенту законотворчих ініціатив Юрій Дерев’янко віддавав перевагу індивідуальним проектам законодавчих актів. З 15 зареєстрованих законотворчих ініціатив депутата 9 – індивідуальні.

Також над колективними переважають індивідуальні законотворчі ініціативи від Анатолія Диріва, який зареєстрував 7 колективних та 23 індивідуальні законотворчі ініціативи. Проте, слід зазначити, що всі 23 індивідуальні законотворчі ініціативи парламентаря мають процедурний характер і стосуються процедури розгляду законопроектів.

Також велика кількість індивідуальних законотворчих ініціатив у заліку Михайла Довбенка – 14 з 38 зареєстрованих проектів . Майже як і у випадку з Анатолієм Дирівим, 11 з 14 мають процедурний характер.

Менше на індивідуальній законотворчості акцентує увагу Юрій Тимошенко, в якого з 12 законотворчих ініціатив індивідуальними є 2 законопроекти.

Віктор Шевченко (31 законотворча ініціатива), Олександр Шевченко (28 законотворчих ініціатив) та Юрій Соловей (21 законотворча ініціатива) концентрувалися лише на колективній законотворчості.

Чітко виражені тематичні пріоритети спостерігалися в діяльності п’ятьох парламентарів: Михайла Довбенка – економічна політика, Віктора Шевченка – економічна політика та галузевий розвиток, Анатолія Диріва – галузевий розвиток, Олександра Шевченка – економічна політика та галузевий розвиток, а також Юрія Солов’я – економічна політика. Загалом прикарпатські парламентарі 121 раз виступали ініціаторами законопроектів та 54 рази ініціаторами проектів Постанов.

Участь у пленарних засіданнях Верховної Ради та парламентських комітетів

За даними письмової реєстрації під час восьмої сесії у Олександра Шевченка найвищий показних участі в пленарних засіданнях парламенту серед усіх прикарпатських мажоритарників і становить він 95,8%. У Михайла Довбенка та Юрія Солов’я цей показник становить 87,5%. Юрій Дерев’янко і Юрій Тимошенко відвідали 86,1% пленарних засідань Верховної Ради. Віктор Шевченко – 83,3%, а Анатолій Дирів – 62,5% .

Проте, якщо порівняти показники присутності під час пленарних засідань із показниками фактичної участі у голосуваннях, то взаємозв’язок між ними не завжди присутній. Наприклад, високий показник присутності Олександра Шевченка діаметрально протилежний до показника його фактичної участі в голосуваннях у сесійній залі парламенту. За даними письмової реєстрації парламентар є лідером серед прикарпатських мажоритарників за кількістю відвіданих пленарних засідань. Проте перебуває на останній позиції за відсотком фактичної участі в голосуваннях із показником 24,9%.

Під час визначення участі у голосуваннях враховуються голосування «За», «Проти» та «Утримався» і  не враховуються сукупність показників «Відсутній» та «Не голосував». Так само не спостерігається взаємозв’язку між показниками відвідування пленарних засідань й участі в голосуваннях у Віктора Шевченка, який долучився до 39,9% голосувань та Юрія Дерев’янка – учасника 49,6% голосувань. Анатолій Дирів, відвідавши 62,5% пленарних засідань, фактично брав участь у 42,2% голосувань. Лідерами за показником участі в голосуваннях є Юрій Соловей – 80%, Юрій Тимошенко – 76% та Михайло Довбенко – 71,1%.

Як відвідували сесії прикарпатські мажоритариники

Що стосується участі у засіданнях профільних комітетів, в яких працюють народні депутати, то стовідсоткове відвідування засідань зафіксоване за Анатолієм Дирівим, Михайло Довбенко відвідав 92,3% засідань свого комітету, Юрій Тимошенко – 88,9%, Віктор Шевченко та Юрій Соловей відвідали по 80% засідань комітетів, у яких працюють. Найнижчі показники участі у засіданнях комітету в Олександра Шевченка та Юрія Дерев’янка – 58,8% і 55,6% відповідно.

Запити та виступи під час сесії

Загалом під час восьмої сесії франківські мажоритарники 113 разів зверталися з депутатськими запитами до органів влади. Найбільше запитів парламентарі адресували Кабінету Міністрів України – 43% та керівникам міністерств і відомств. Місцевим органам влади і управління адресовано 12% запитів від загальної кількості поданих, Голові Верховної Ради України – 3%, а також 2% запитів адресовано Генеральному прокурору. До Президента України народні депутати з запитами не звертались.

Протягом восьмої сесії найбільшу кількість разів з депутатськими запитами до органів влади звертався Юрій Дерев’янко – 27, Юрій Тимошенко 26 разів користувався правом на депутатський запит, Михайло Довбенко – 21, Юрій Соловей – 18, Віктор Шевченко – 9, Олександр Шевченко – 8 та Анатолій Дирів – 4.

Правом виступу під час пленарних засідань парламенту найактивніше користувалися Юрій Соловей, Михайло Довбенко і Юрій Дерев’янко. Жодного разу не скористались правом виступу Олександр Шевченко, Віктор Шевченко та Анатолій Дирів.

Найбільша кількість виступів у Юрія Солов’я – 28 разів депутат реєструвався на виступ, 2 рази передавав слово колегам по парламенту та 26 разів виступав сам. У Михайла Довбенка протягом восьмої сесії 24 виступи, у Юрія Дерев’янка 16, а у Юрія Тимошенка – 3, два з яких дуже лаконічні. Так, в одному виступі парламентар озвучив номер поправки, а в іншому сказав, що не наполягає на власній поправці до проекту законодавчого акту.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.