Люди Фото

Журнал, мурал і екологія, – у Франківську нагородили переможців програми “Міських ґрантів”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 8 жовтня, в ресторані Urban Space 100 оголосили переможців чергової хвилі програми “Міські ґранти”. Загальний бюджет зимової хвилі грантів – 80 тисяч гривень, максимальна сума підтримки на один проект – 20 тисяч гривень. Обов’язкова умова – 10% від суми мають оплатити самі учасники.

Цього разу до журі ввійшли Маргарита Женчук, Марія Ляхович, Олексій Лейбюк, Володимир Ідак, Катерина Масляк і Андрій Матійчик. Це – активні франківці, представники міської адміністрації і бізнесу та переможці попередніх хвиль програми.

Програму започаткували у 2015 році.

“У нас відбувається три хвилі проекту: весняна, літня і зимова. Це зараз завершилася зимова хвиля, – каже Христина Магас, координаторка “Теплого міста”. – Кожен може подати заявку: ініціативна група, громадська організація чи просто друзі, які збираються в кав’ярні. Оцінювання відбувається в два етапи. Перший – дистанційне оцінювання незалежною комісією. Другий – співбесіда. У нас завжди чотири переможці. Якщо якась команда попросила менше, ніж 20 тисяч на проект, у нас з’являється п’ята команда – джокер, якій ми пропонуємо неповне фінансування”.

За словами організаторів, у програмі є сім напрямків. Всього цієї, дев’ятої, хвилі надійшло 18 проектів. Перемогли чотири соціальні проекти:

1. Soft Smart мобіль – машина, що збиратиме сміття у Франківську.

“У нас в області – 32 сміттєзвалища, – каже Марічка Федорук, керівник проекту SortSmart. – Щоб зменшити полігони, потрібно обробляти і здавати сміття. Можна буде прийти в одну з шести локацій і здати сировину. Наразі ми збираємо папір, пластик і скло. З часом хочемо збирати і батарейки. Ми плануємо збирати 100 кг сировини на виїзд”.

2. “Рівні права – рівні можливості” – доступність закладів міста для людей на інвалідних візках.

Ініціатор проекту – Мальтійська служба допомоги. Організація проведе інспекцію закладів міста, які перевірить на інклюзивність. 15 закладів, які є зручними для людей з інвалілністю отримають рекомендаційні таблички. Також організація проведе бал для людей на візках. Керівник проекту – Анастасія Костюк.

3. Мурал на стіні будинку на вулиці Франка, 5.

“Цей двір називали найбільш занедбаним двором Франківська, – каже керівник проекту Руслан Рудомський. – Гроші від міських грантів підуть на підготовку стіни. Загалом команда проекту – 10 людей. Вже весною зробимо художнє зображення. Зображення погодили з мешканцями будинку. Повністю проект відновлення двору передбачає його повне перепланування”.

4. Журнал “Куфер” – сервісний онлайн-журнал.

“Ми хочемо надати медійному ринку інший вектор розвитку, – каже Софія Дейчаківська, керівник проекту. – Ми не будемо писати новини, а лише довгі тексти. Ми будемо глибоко занурюватися в тему, тексти будуть сприяти естетичному задоволенню. Це – сервісне медіа, воно не рятує світ, а надає інформативні послуги”.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.