Війна

ЗСУ звільнили понад половину захоплених з лютого територій (МАПА)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого Збройні Сили України звільнили вже понад половину захоплених ворожими військами територій України. Такий висновок опублікував OSINT-дослідник DefMon. Він з перших днів війни укладає карти бойових дій в Україні, пише DT.ua.

ЗСУ звільнили понад половину захоплених з лютого територій (МАПА)

Згідно з підрахунками, після деокупації Херсона та зачистки правого берега Дніпра на півдні України сумарно звільнено 52,5% території, окупованої Росією з 24 лютого.

Так, станом на 14 листопада, за оцінкою DefMon, від окупантів звільнено майже 78 тис км² території. Водночас досі під окупацією залишається майже 71 тис км², зайнятих після 24 лютого.

Читайте: З російського полону додому повернувся боєць з Прикарпаття Ярослав Жосан

До переліку в тому числі належать населені пункти на Кінбурнській косі Миколаївської області, лівий берег Херсонської області, окупована частина Запорізької області, окремі села Харківщини і територія окупованого Донбасу.

Якщо ж враховувати захоплені РФ у 2014 році території окремих районів Луганської та Донецької областей та Криму, то під окупацією досі залишається приблизно 20% України, а саме близько 120 тис км². Таким чином, згідно із підрахунками, під час контрнаступальних дій ЗСУ звільнили 39% усіх окупованих територій, захоплених з 2014 року.

Упродовж 10-11 листопада ЗСУ значно просунулися у Миколаївській та Херсонській областях. Захисникам України вдалося звільнили майже всю Миколаївщину (окрім Кінбурнської коси) та правий берег Дніпра на Херсонщині. 11 листопада передові українські спецпідрозділи увійшли до Херсона.

Молитовний щит та інструктаж від Бога. Капелан зі Старих Богородчан про поїздки на передову (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.