Війна

Як підрозділ “Чорний Крук” 102 бригади Тро полює на ворожу техніку

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Військовослужбовці 102-ої окремої бригади Сил тероборони захищають країну на Запорізькому напрямку від початку повномасштабного вторгнення. Цілодобово, за допомогою дронів, вони відстежують військових РФ, передають інформацію, а потім позиції росіян “накриває” українська артилерія. Про свою роботу захисники підрозділу “Чорний Крук” розповіли журналістам Суспільного Запоріжжя.

Військовослужбовці  підрозділу “Чорний Крук” 102 окремої бригади Сил тероборони стежать за пересуванням російської техніки за допомогою квадрокоптера Mavic 3.

Це нашої армії “очі” в небі”,— каже боєць на позивний Скаут. “Ми знаходимося на чергуванні, заїжджаємо на позицію і, по суті, 24/7 літаємо. Якщо починається обстріл, або інші незрозумілі рухи, ми повинні дати картинку на наше командування, що відбувається на нашому передньому краї.

У цивільному житті Скаут був приватним підприємцем. Коли почалось повномасштабне вторгнення, вивіз родину за кордон та пішов боронити Україну.

Ракети прилетіли за 5 кілометрів від мого дому на початку війни. І коли ти розумієш, що твоє місто почали атакувати, — це нормальна реакція – йти та захищати свою державу.

На фронті дрони допомагають не тільки розвідувати інформацію, а й рятують життя військових:

Починається артобстріл наших сусідів. Ми швиденько підіймаємо на дроні, за пару хвилин знаходимо точку, звідки вони працюють, визначаємо на мапі координати та передаємо на артилерію. І за 5 хвилин у відповідь — “вогонь”.

Військовослужбовець на позивний Чорногора каже, квадрокоптер Mavic 3, з яким вони працюють, розвідує як вдень, так і вночі.

Останній раз ми зловили розвідувальну групу вночі, на підході до нас. Ми її виявили та накрили з міномета.

Чорногора розповідає, що неодноразово помічали російську техніку. Але щоб вразити ціль самостійно, необхідні ударні дрони. При виявленні, наприклад, артилерійських снарядів, треба витратити до 10 артснарядів, щоб прицільно вразити ціль. А дрони-камікадзе — це один-два дрони. І собівартість ураження цілі буде коштувати 600 – 700 доларів.

Військовий Чорногора родом з Івано-Франківщини. Як і побратим, був підприємцем, але в березні 2022 року приєднався до тероборони. Каже, що на початку повномасштабного вторгнення навчальних центрів майже не було, тому вчилися “літати” в бойових умовах.

У майбутньому хотів би зробити якийсь навчальний центр, щоб вчити охочих літати різними видами дронів, щоб мали бачення, що то таке.

Військові 102-ої бригади Сил тероборони майже півтора року захищають країну. Кажуть, що мріють про спокійне життя з рідними, але нині головне — перемога.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.