Війна

Як облрада «Опоблок» забороняла

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минуле засідання обласної ради, яке відбулось у п’ятницю, було повністю присвячене забороні на Прикарпатті осередку так званого «Опозиційного блоку» (ОБ). Хоча дебатувати й не дуже було про що, депутати витратили на це майже дві години.

oblr (3)

На сесію анонсовано прийшли представники «Правого сектору» (ПС) зі своїм зверненням. Хоча всі були налаштовані мирно, для більшої певності Білий будинок охороняла міліція. Депутати без запинки дали добро, аби лідер обласного ПС Василь Абрамів зачитав звернення з трибуни.

«Усі ви знаєте про події, які відбулися Чистого четверга, про смітникову люстрацію начальника управління юстиції Кавацюка, – нагадав Абрамів. – Є багато коментарів з цього приводу. Але я хочу зараз сказати про причини – про бездіяльність теперішньої влади. Всі говорять про зміни, про очищення, а насправді нічого не міняють. Нас дуже здивувало, коли підкилимним способом була спроба легалізувати в області діяльність антиукраїнської сили «Опозиційний блок». Я вважаю, що це зрада».

oblr (1)

Абрамів наголосив – люстрація Кавацюка була показовою для інших чиновників, більше ПС такого не робитиме, якщо їх не спровокують. А від облради вимагають рішення про заборону в області Партії регіонів, ОБ і комуністів.

Виступ Абраміва зірвав оплески. Голова облради Василь Скрипничук одразу ж запропонував внести зміни у рішення сесії від 25 січня 2014 року, де йдеться про заборону ПР і КПУ, щоб просто додати туди ОБ.

Виступити проти наважився лиш Володимир Ковальчук, депутат і заступник начальника тієї ж юстиції.

«Згідно з законом про політичні партії, реєстрацію скасовує тільки Верховний суд, – нагадав він. – Ми ОБ не реєстрували, реєструвала державна реєстраційна служба, при чому тут франківська юстиція?». Його зразу перебили крики «Ганьба!» від «Правого сектору». Ковальчук лише встиг сказати, що рішення абсолютно неграмотне.

oblr (2)

Депутат Юрій Романюк наполіг на тому, аби по забороні ОБ прий­няли окреме рішення, яке він уже підготував. А щодо законності?

«Це рішення носить політично-юридичний характер, – доводив Романюк. – І якщо говорити законно-незаконно, то ми зайдемо дуже далеко, ми зараз поставимо під сумнів рішення Верховної Ради 2014 року про скасування повноважень президента Януковича… Нині війна, ми маємо реагувати на виклики. А юстиція реєструє ОБ, який через півроку піде на вибори і поскуповує голоси за 200 грн.».

Ковальчук знову взявся переконувати депутатів – мовляв, робити треба по-іншому. От хай звернуться до Мін’юсту – а ті мають право через суд добиватися скасування реєстрації обласного осередку. А ще – до СБУ, бо осередок того ОБ очолює така собі Світлана Іванова, яка разом із блогером Русланом Коцабою організовувала телемости з ДНР. Та Ковальчука знову заглушили криками.

Дебати тривали довго, нарешті сформували те рішення – заборонити на території області ПР, КПУ, ОБ і «Партію розвитку». Вимагати в управління юстиції протягом п’яти робочих днів скасувати реєстрацію їхніх осередків. А на наступне засідання має прийти начальник юстиції та прозвітувати, чи це зроблено. 60 голосів «за», утримався один Ковальчук.

А далі засідання просто закрили. Депутати почали розходитися і не стало кворуму. Його перенесли на наступний четвер. А це буде вже четверте засідання 35 сесії, у порядку денному понад 70 питань, а за три заходи депутати змогли осилити лиш десять.

До речі, того ж дня на сайті «Опозиційного блоку» з’явилася вимога розпустити Івано-Франківську облраду, бо та, мовляв, перевищила свої повноваження. А на сайті Мін’юсту – оголошення про конкурс на заміщення вакантних посад: начальника головного управління юстиції в Івано-Франківській області та його першого заступника. Хоча самих наказів про звільнення Кавацюка та Ковальчука на тому ж сайті поки що немає.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.