Російський диктатор путін не має наміру обмежуватися Донбасом і не змінив своїх стратегічних цілей у війні з Україною, проте його плани дедалі більше розходяться з можливостями армії рф, вважає американська розвідка. Такі оцінки прозвучали 10 травня у Конгресі США, де з доповіддю виступили директор національної розвідки Евріл Хейнс, яка очолює американську розвідувальну спільноту з 17 відомств, та генерал-лейтенант Скотт Беррієр, голова Розвідувального управління Міністерства оборони США.
Відповідаючи на запитання конгресменів, вони поділилися баченням американської розвідки щодо подальшого розвитку війни в Україні. НВ наводить найважливіші тези з їхньої доповіді, пише Репортер.
Війною рухають особисті амбіції Путіна, його апетити досі охоплюють не лише Донбас.
Евріл Хейнс заявила, що розвідспільнота США не бачить ознак завершення протистояння і вважає, що Володимир Путін «готується до затяжного конфлікту в Україні, під час якого він все ще має намір досягти цілей поза межами Донбасу». Саме тому навіть якщо Росія досягне успіху на Донбасі, де зараз сконцентрувала свої зусилля, це навряд чи покладе край війні, зазначила Хейнс. За її словами, американська розвідка вважає відступ від Києва «лише тимчасовим зрушенням», і вважає, що «стратегічні цілі Путіна, ймовірно, не змінилися».
Директор національної розвідки США також наголосила, що загалом дії Росії в найближчі місяці, як уже показали перші етапи війни, зводитимуться до рішень однієї людини: Путіна. За словами Хейнс, американській розвідспільноті найближчими місяцями буде все важче прогнозувати його кроки, зокрема через те, що «Путін стикається з невідповідністю його амбіцій нинішньому потенціалу конвенційних збройних сил Росії [“звичайної» армії без урахування ядерної зброї, зброї масового ураження тощо — прим. ред]”.
Нинішній розклад сил — війна на виснаження.
Росіяни не перемагають, українці не перемагають, і в цьому сенсі ми перебуваємо в дещо патовій ситуації, — сказав Скотт Беррієр.
У цьому ж контексті Хейнс описала нинішній стан справ як «війну на виснаження», тим більше, що і українська, і російська сторони, за її словами, на цю мить переконані у своїй здатності домогтися прогресу на полі бою.
Читайте: Як бійці коломийської “десятки” стримали наступ ворога на Житомирщині
Переговорний процес навряд чи буде успішним.
Ми не бачимо життєздатного шляху переговорів — принаймні у короткостроковій перспективі, — наголосила Хейнс з урахуванням попереднього чинника та сподівань кожної з армій переламати хід війни на свою користь.
Воєнні невдачі РФ в Україні збільшують ймовірність більш ситуативних, а також більш радикальних дій з боку Кремля.
Розбіжність між планами Путіна та реальними можливостями його армії в Україні «відкриває період прийняття більш ситуативних рішень у Росії — як щодо внутрішньополітичних кроків, необхідних для підтримки наступу [в Україні], так і щодо самої війни з Україною та [протистояння із] Заходом», переконана Хейнс.
Такий тренд, за її словами, «збільшує ймовірність того, що Путін вдасться до радикальніших заходів, які можуть включати запровадження воєнного стану, переорієнтацію промислового виробництва [під військові потреби] або потенційну ескалацію воєнних дій — щоб вивільнити ресурси, необхідні для досягнення його цілей — або на тлі затягування конфлікту, або якщо Путін визнає, що Росія програє в Україні, пояснила Евріл Хейнс.
А отже, найближчими місяцями війна може стати «більш непередбачуваною та ескалаційною», вважають у розвідувальній спільності США.
Без повної мобілізації Росія не зможе досягти своїх максималістських цілей
Включаючи такі ймовірні амбітні плани, як захоплення та утримання сухопутного “моста” з Криму через південну частину України до Молдови (Придністров’я). У розвідці США не вірять, що Росії вдасться зробити це найближчими тижнями.
Найближчі плани Путіна
Включають прагнення повністю захопити Донецьку та Луганську області, розтрощити українські сили на сході України, окупувати всю Херсонську область та взяти під контроль водопостачання Криму.
Ядерна загроза поки не є невідворотною.
Американська розвідка не вірить у «неминучість» варіанту, коли Путін перейде до застосування ядерної зброї, зокрема тактичної, заявили Конгресу США Хейнс і Беррієр, реагуючи на хвилю дискусій про те, чи не спровокує російського диктатора масштабна міжнародна підтримка України.
Очевидно, що ми перебуваємо в ситуації, коли ми підтримуємо Україну, але водночас не хочемо зрештою опинитися в стані Третьої світової війни, як не хочемо і ситуації, у якій сторони використовують ядерну зброю, — зауважила Хейнс. — Наша думка полягає в тому, що невідворотної можливості застосувати ядерну зброю у Путіна немає.
Беррієр окремо наголосив, що США не очікують від Росії застосування такого озброєння найближчим часом.
До теми: На Донбасі за добу відбили 12 ворожих атак – Генштаб, зведення
За словами Хейнс, Путін, швидше за все, буде готовий використати ядерну зброю лише в тому випадку, якщо побачить реальну загрозу своєму режиму чи Росії — наприклад, якби він вважав, що програє війну в Україні, а особливо якби вирішив, що НАТО або втручається у війну, або має намір втрутитися. З іншого боку, переконана директор національної розвідки США, у Путіна є ще багато інших заходів ескалації війни, «перш ніж він дістанеться ядерної зброї». Хейнс також вважає, що російський диктатор окреслив би таку готовність певними сигналами, окрім тих заяв, які він робив раніше.
Путін вірить в ослаблення тиску США та ЄС.
Російський диктатор, ймовірно, переконаний у «більшій здатності та готовності Росії протистояти викликам, аніж його супротивники», сказала Хейнс. «І він, ймовірно, розраховує на послаблення рішучості США та ЄС у міру погіршення ситуації з нестачею продовольства, інфляцією та цінами на енергоносії», — зазначила голова Національної розвідки США.
Кандидат – лише початок. Від чого залежить вступ України до ЄС
Comments are closed.